Yerli otomobil TOGG'da yeni gelişme! Tedarikçi firma Karel

Yerli otomobil TOGG'un fabrika inşaatı hızla yükseliyor. Türkiye'nin Otomobili TOGG'da önemli bir gelişme daha yaşandı. Bursa Gemlik'teki fabrika inşaatı hızla devam ederken, Türkiye’nin Otomobili’nde yeni bir gelişme daha yaşandı. TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiğini açıkladı.

GİRİŞ 10.03.2021 10:32 GÜNCELLEME 10.03.2021 11:10
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

5 yıldır otomotiv teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan Karel, TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiğini açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre TOGG’la teknolojik açıdan görüşmeler yürütüldüğü ve bunun neticesinde çeşitli projelerin TOGG’a sunulduğu belirtildi.

Yerli Otomobil TOGG

TOGG ise bagaj kapağı kontrol ünitesi için tasarım ve üretim faaliyetlerinin Karel tarafından yapılmasının kararlaştırıldığını şirkete bildirdi.

TOGG CEO'su Karakaş: Avrupa’da klasik üretici olmayan ilk SUV üreticisi olacağız

Yerli otomobil TOGG projesine dahil olacak

Yerli otomobil TOGG anlık paylaşacak

Şirketten yapılan açıklama şöyle:

“Firmamız son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu çalışmaların neticesinde TOGG'la da görüşüp üzerinde çalıştığımız çeşitli projelerimizi TOGG'la paylaşma fırsatını yakalamıştık.

BAGAJ KAPAĞI KONTROL ÜNİTESİNİ TASARLAYACAK

Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair "Letter of Nomination" tarafımıza ulaşmıştır.

Bu tercih, aynı zamanda firmamızın bu projede TOGG bünyesinde doğrudan tedarikçi listesi içerisinde yer almasına da olanak tanıyacaktır.”

YORUMLAR 63
 • Ülküm Turan 1 yıl önce Şikayet Et
  Elimizi çabuk tutmalıyız yoksa nal toplarız büyük firmalar bir biri ardına modelleri piyasaya sürüyorlar biz hala inşaatla uğraşıyoruz.Akibeti Altay tankına benzeyecek demedi demeyin
  Cevapla
 • Sezai 1 yıl önce Şikayet Et
  Taha bey doğru söylüyorsun fakat unuttuğun bir şey var inşaat mühendisi çıkıp imzanı her mühendise para karşılığında kiralarsan o zaman o mutahit istediği gibi yapar sen parana bakarsın oda nereden çalayim diye bakar o zaman oturupta bana ahlaktan bahsetme çünkü turkiyede ahlaksız mühendis çok.
  Cevapla
 • Mrt 1 yıl önce Şikayet Et
  Aracin kaskosu kac olacak,buda onemli. Mevcut elektriklilerin kaskolari 15.000tlden asagi yok. Millet bosuna umitleniyor ucuza gezecez diye. Olan daima vatandasa. Bu arac herbakimdan cazip hale getirilmeli
  Cevapla
 • Tunç 1 yıl önce Şikayet Et
  TOGG "ucuz" araba olmayacak. Hiçbir zaman öyle bir iddiası olmadı. Kaliteli araç ucuz olmaz. Kasko da o aracın ülkede içerisindeki sayısı, tedarikçisinin olup olmaması, tamir maliyetleri ile doğrudan orantılı. TOGG yerli bir marka olacak ve bu saydıklarım yerli olacğaı için kaskoları ithal edilen diğer lüks elektrikli araçlar ile aynı olmayacaktır elbet.
  Cevapla
 • Erkan41 1 yıl önce Şikayet Et
  Nereden getiriyorsun ?Çin denmi???????Arada bul yolunu.
  Cevapla
 • Yalçın 1 yıl önce Şikayet Et
  Far tasarımında gündüz ledi için Ay ve yıldız kullanılabilirdi....
  Cevapla
 • Lal 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyaya satacaksın bunu sadece ülkene değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle