Tüm Yorumlar

Yorumlar63

 • Ülküm Turan 2 ay önce Şikayet Et
  Elimizi çabuk tutmalıyız yoksa nal toplarız büyük firmalar bir biri ardına modelleri piyasaya sürüyorlar biz hala inşaatla uğraşıyoruz.Akibeti Altay tankına benzeyecek demedi demeyin
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Sezai 3 ay önce Şikayet Et
  Taha bey doğru söylüyorsun fakat unuttuğun bir şey var inşaat mühendisi çıkıp imzanı her mühendise para karşılığında kiralarsan o zaman o mutahit istediği gibi yapar sen parana bakarsın oda nereden çalayim diye bakar o zaman oturupta bana ahlaktan bahsetme çünkü turkiyede ahlaksız mühendis çok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mrt 3 ay önce Şikayet Et
  Aracin kaskosu kac olacak,buda onemli. Mevcut elektriklilerin kaskolari 15.000tlden asagi yok. Millet bosuna umitleniyor ucuza gezecez diye. Olan daima vatandasa. Bu arac herbakimdan cazip hale getirilmeli
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Tunç 3 ay önce Şikayet Et
  TOGG "ucuz" araba olmayacak. Hiçbir zaman öyle bir iddiası olmadı. Kaliteli araç ucuz olmaz. Kasko da o aracın ülkede içerisindeki sayısı, tedarikçisinin olup olmaması, tamir maliyetleri ile doğrudan orantılı. TOGG yerli bir marka olacak ve bu saydıklarım yerli olacğaı için kaskoları ithal edilen diğer lüks elektrikli araçlar ile aynı olmayacaktır elbet.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Erkan41 3 ay önce Şikayet Et
  Nereden getiriyorsun ?Çin denmi???????Arada bul yolunu.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Yalçın 3 ay önce Şikayet Et
  Far tasarımında gündüz ledi için Ay ve yıldız kullanılabilirdi....
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Lal 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyaya satacaksın bunu sadece ülkene değil.
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Dünya otomobil piyasası etkilenmesin diyemi ağır aksak işler yürüyor. Atı alan Üsküdar'ı geçiyor.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • TAHA 3 ay önce Şikayet Et
  PROF diyen:İş bulunabilecek meslekleride iş bulamaz hale getircek politikalara gerek yok!Kişi üniversiteyi değerli bir mesleği iyi bir sıralama ile kazanıyorsa,bitirdiğinde liseden hallice üniversiteler açılmış ve bu üniversiteler mezun vermeye başlamışsa mesleğin artık değersiz hale geliyor.üniversiteye yüzde 3 lük dilimde girdim.şuan 300 bin sıralamada 4 işlemi yapan herkes mühendislik fakültesine alınıyor,işi bilmediklerinden 3 kuruşa çalışıyor,piyasayı düşürüyor.olan hakkıyla kazanıp hakkı ile okuyana oluyor.şuan depremde yitirdiğimiz canlarımıza bak o insanlar kalitesiz mühendislik yüzünden canlarından oluyor.bu kafayla ustaya"iyisinden"ev yaptırır içinde güvenle oturursun
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • herhangi biri 3 ay önce Şikayet Et
  dengesiz dengesiz konuşmasan 300 000 lik mühendisim
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Sayın Prof 2 3 ay önce Şikayet Et
  Ayrıca şunu da belirtmeliyim: Depremde yıkılanların çoğu 2010 öncesi evler. Yani senin sevmediğin yeni üniversitelerle alakası yok, eski dönem üniversitelerin mezunları onların mühendisleri. Ama sorun mühendislik bilgilerinin eksik olmasında değil zaten, ahlak eksikliği. 3 liralık evi 2ye mal edip 5e satılacak evi 10a satan müteahhitlerin ahlak eksikliği. Ahlak eksik olduktan sonra ODTÜ oku, ne olur ki? Her neyse, örneğin de yanlış, derdini de yanlış anlatıyorsun. Sorun yeni ünilerde değil, sorun 8 yıllık kesintisiz eğitimle başlayan, herkesi lise bitirmeye zorlayan ve sonrasında da buraya kadar geldik madem üniyi de okuyalım dedirtip sonucunda da kaliteyi düşüren sistemle alakalı.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Sayın Prof 3 ay önce Şikayet Et
  İşte tam da bu sebeple devlet her üniversite okuyana iş vermez. Sen farkını ortaya koy ve sen yap o işi. Derdini yanlış anlatıyorsun. Üniversiteden mezun olana iş yok diyorsun, devleti sana iş vermekle sorumlu tutuyorsun. Bence şöyle demelisin: Herkesi üniversite okutmaya çalışmanın bi manası yok. Bırakın saçma 4+4+4 gibi matematik oyunlarını, 5 yıl zorunlu sonrasını isteğe bağlı hale getirin. Getirin ki zaten vasatın altı olan öğrencileri dişliler arasına sıkıştırarak, iyi olan öğrencilerin de gerekli eğitimi almasını engellemeyin. O zaman ne demek istediğin ortaya çıkar sayın prof.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Fatih 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ekonomisi için büyük kaynak en azından üretmek satmak vergilerle cezalarla nereye kadar tek sıkıntı Türk halkı bu araca binemez çünkü fiyat uçuk olacak bari kendi ürettiğimiz araçtan ÖTV KDV almasa devlet
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Araç zaten icten yanmalı suv fiyatları ile aynı olacak rekavet edebilmek ici birde bunları ötv leri % 20 civarinda yani diğerleri gibi fazla olmayacak birde bu araclarda akaryakita parada verilmeyecek yani elektrikle şarj edersin daha ucuza gelir ve benxine vereceğin paraylada bir nevi aracin taksitlerini odersin
  Cevapla
 • TAHA 3 ay önce Şikayet Et
  serkan15 adlı yorumcu biraz araştırırsanız avurturalyada,almanyada,ingilterede vs... tüm gelişmiş ülkelerde isdihdam planı yapılıp ona göre üniversite ve kontenjan açıldığını görürsünüz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Sen yine de her mezuna devlet iş verecek mantığını çok ortaya salma. Dalga geçerler. Ha bana sorarsan herkesin elini kolunu sallayarak üniversiteye girmesi yanlış. Vasatın çok altındakiler bile üniversite okuyayım havasına girmiş bir şekilde zaten mezunu sebil gibi olan bölümlere girip sonrasında işsiz kalacağını bile bile okuyor. Bunun yerine bu insanların gidip başka bir iş kolunda şansını denemesi taraftarıyım.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • boş işler 3 ay önce Şikayet Et
  togg diye araba yapmışlar. kendilerine yapıyorlar arabaları. millet nasıl binecek 1 trilyon liralık arabaya. en ucuzu 500.000 tl. zengin arabası. halk için yapılan en küçük bir şey yok. halkın yüzde 95i bu arabayı rüyasında bile göremez.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Araba üretmek sanayide plastik hammaddeden çay kaşığı yapmaya benzemez. Bu gibi iş kollarında maliyet zaman geçtikçe, tedarikçi arttıkça, mal çeşitlendikçe düşer. amerikanın ilk seri üretimi Ford Model T ile ilgili azıcık bilgi edin ne demek istediğimi anlarsın.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Haluk 3 ay önce Şikayet Et
  orta gelirli vatandaşın alabileceği bir fiyat olması lazım.en fazla 200bin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Zamanla olacaktır kardeşim. Yalnız ilk etapta çok da ucuz şeyler beklemek işin doğasına ters. Bu gibi iş kollarında zaman geçtikçe, tedarikçi arttıkça, mal çeşitlendikçe maliyet dolayısıyla fiyat düşer. Düşünün bir şeyi ilk çıktığında değil sonra almak mantıklıdır, sebebi de budur. Zaten Togg un daha sonraki senelerde çıkarmayı planladığı B segmenti araçları da olacak, ürün gamı artacak. C serisi SUV nin fiyatında aman aman bişiler beklememek lazım.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Seyirci 3 ay önce Şikayet Et
  Zaten toggun bı sitesinde toggun parçalarınin maliyeti 450bin TL oldugu soyleniyo devlet hiç pay koymasa bu fiyattan satılır en düşük bu ama devlet işçilik payı koyacak yüksek ÖTV ilede fiyatın 1milyon TL'yi bulması bekleniyormuş
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • 1453 2 ay önce Şikayet Et
  Halk TV seyretme. Böyle beynin bulanır yoksa
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Seyirci 3 ay önce Şikayet Et
  Tabi yüksek fiyatli olacak düşük fiyatlı olursa anlamı kalmaz herkez kapis kapış alır devlet az kazanir musk bile 2000li yıllarda araba işine girdiğinde 100bin dolardan başlmis çok kazanıp çok üretmek için yapmış günümüzde 20 25 bin dolara kadar indi
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bu gibi iş kollarında zaman geçtikçe, tedarikçi arttıkça, mal çeşitlendikçe maliyet düşer ve netice olarak fiyat düşer. Mantığı "düşük fiyatlı olursa herkes kapışır, bi anlamı kalmaz" diye açıklanamaz bu işin. Amerikanın ilk seri üretimi Ford Model T ile bilgi edinmenizi tavsiye ederim, ne demek istediğimi anlarsınız.
  Cevapla
 • Önder ŞEREZDİ 3 ay önce Şikayet Et
  İnşaat inşaat,bantları imalatı yapılıyormu?banklarda işlev yapacak robotik kollarınızı yaptınızmı? inşaat,metal ve plastik hariç ekipmanlar robotlar nerden temin edilecek? Lityum-iyon akü imalatı yapıldımı?
  Cevapla
 • HAKAN 2 ay önce Şikayet Et
  Akıllarına gelmemiştir bence. Hatırlattığın iyi oldu
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • süleyman 3 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizin bir yerden başlaması lazım.Bu araba yapımına önem veriyorum.Devrim marka arabalar zamanında sahip çıkılsaydı böyle olmazdı.Şimdi hiç yerli araba yok.Hep böyle mi devam etsin.
  Cevapla Toplam 10 beğeni