Tüm Yorumlar

Yorumlar8

 • superman 3 yıl önce Şikayet Et
  bu araçtan vergi alınmasa (78 bin tl olur)çok satar devlet zararmı eder hayır sonuçta kar eder petrole gidecek paranın yarısı (%50 az tüketir)ülkede kalır bu nedemek;cari açığın %25 azalması demek,ama bunu hesap edecek büroKRAT VE SİYASETÇİ VARMI,MALESEEEEEF YOOOOOOK.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • otokolik 3 yıl önce Şikayet Et
  amerikada 22200 dolar yani 78000 tl olan araba buraya gelince nasıl 123000 tl olur,devlet hibritten vergi almasa yakıttan kazandığıyla petrole ödediği parayı azaltır buda cari açığın 3te 1 i yani 25milyar dolar demektir,araba yedirme bize ver, hibritte vergiyi sıfırla firmaları ilaç alımında olduğu gibi abd fiyatlarına satmaya zorla,artık halkı biraz rahatlatın.
  Cevapla
 • dost acı söyler 3 yıl önce Şikayet Et
  usa hyundai ye bakın benzinli araçla hibrit araç aynı fiyattır yani 22200 dolar karşılığı 77700 tl usa gibi zengin ve petrol üreten devlet bile az yakan hibriti teşvik eder,bizim yöneticilerimizse vergiyle bu aracı 123 bin tl ye çıkarırki kimse almasın benzinli araç alsın parayı petrole yatıralım,offf offf bakalım ne zaman uyanacak bizi yönetenler.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • suat 3 yıl önce Şikayet Et
  akıllı pratik ve halkını düşünen devlet ne yapar?el cevap;hibrit araçların vergisini iyice düşürerek benzinli araçtan ucuza sattırır,araplara yedireceği parayı kendi halkına yedirir,ve doğayı korur,aslında ak parti ilk yıllarda bu akılcı yolu izlerken şimdi bundan eser kalmadı,tekrar akılcı yollara dönmeleri dileğiyle.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • memo 3 yıl önce Şikayet Et
  hibrit araca heveslendik ama mtv yıllık 2000 tl,aynı aracın 1.2 turbo sunun mtv si 600 tl, böyle teşvikmi olur,milletle dalga geçiyorlar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • HAYRİ 3 yıl önce Şikayet Et
  malesef devlet çarkları bizde yavaş işler,usa ya bir bakın hibrit araçlar teşvik edilir diğer araçlarla aynı fiyata satılır,biz ise vatandaşı vergiyle boğarız,aynı aracın atmosferik benzinlisi 60 bin tldir hibriti 125 bin tl yaparızki millet daha çok petrol tüketsin,havayı ,doğayı daha çok kirletsin,araplara daha çok petrol parası verelim,yani kendi ayağımıza sıkalım,yeter yahuuuuuuu.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mehmet54 3 yıl önce Şikayet Et
  63 bin tl benzinli araç alırsın sana geriye 60 bin tl daha kalır buda 20 yıllık yakıtın bedava olması demektir,hibrit yada dizel aracın ekonomik olması için aynı modelin benzinlisinden %10-15 fiyat farkı olması gerekir,bu fiyatlarla az yakıcam deyip hibrit alınmaz.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • CEMAL KARACİĞER 3 yıl önce Şikayet Et
  Fiyatı ;TÜRKİYE emsaline göre çok yüksek ,örnek Toyotaya bir baksınlar kaç para
  Cevapla Toplam 1 beğeni