Yerli otomobil için ter dökecek!

Nobel ödüllü ilk Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yeğeni Metin Sancar, yerli otomobilin koordinatörü oldu. Daha önce TAI’de milli helikopteri geliştiren ekibin başında yer alan Sancar, bu kez yerli otomobil için ter dökecek.

Yerli otomobil için ter dökecek!
Yerli otomobil için ter dökecek!
GİRİŞ 16.02.2018 16:17 GÜNCELLEME 16.02.2018 22:04
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

5 babayiğit tarafından çalışmaları hızlanan ‘Türkiye’nin otomobili’ projesinde detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı. 

Babayiğitler projenin orta vadede tek bir platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacağını ilk kez resmi olarak açıklarken, 3 fazdan oluşacak proje için yaklaşık 15 yıllık bir yatırım hamlesi yapılacağını belirtti. Açıklamada tüm bu planlama çalışmalarını yürütürken önümüzdeki aylarda kurmayı planladıkları şirketin kilit yöneticilerini belirlemek üzere de kapsamlı bir süreç yönettikleri belirtilirken, bu kilit yöneticilerden biri belli oldu.

 

MİLLİ HELİKOPTER GELİŞTİRDİ

Hürriyet’in sektöre yakın kaynaklardan elde ettiği kesin bilgilere göre yerli otomobil projesinin koordinatörü olacak üst düzey yöneticilerinden ilki Nobel ödüllü ilk Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yeğeni Metin Sancar oldu. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Metin Sancar,  yaklaşık 21 yıl çalıştığı Aselsan’da Hava ve Deniz Programları Direktörü olarak görev yaptıktan sonra, TAI’ya geçerek 5 yıldan fazla bir süre TAI Helikopter Grup Başkanı olarak görev yaptı. Türkiye’nin geliştirdiği milli helikopterin başında yer alan Metin Sancar, yaklaşık 4 aydan bu yana  serbest çalışıyor. Yani Türkiye’nin milli helikopterinden sonra milli otomobiline de Metin Sancar imzasını atacak.İşte yerli otomobilin koordinatörü

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 22
 • serhan 6 yıl önce Şikayet Et
  İsim afişe edilmeseydi keşke...
  Cevapla
 • sedat 6 yıl önce Şikayet Et
  Ne alaka otomobil üretmek askeri araç üremeye benzemez öyle olsaydı lada dünya markası olurud
  Cevapla
 • abdulrahmanmuttalip 6 yıl önce Şikayet Et
  aziz sancar abd de nasıl yapıyorlar nasıl çalışmayı gizliycekler nasıl olacak ve nerede üretilecek?????????
  Cevapla
 • Mardinli 6 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadar gurur duysak azdır. Güzel ve vatanına sadık insanlar.
  Cevapla
 • gülsen 6 yıl önce Şikayet Et
  İlk kez trafiğe çıktığında depoyu doldurmayı veya motoru şarj etmeyi unutmayın da
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle