İkinci el araçlarda fiyatlar yükseldi, satışlar düştü

Eskişehir’de kurulan ikinci el oto pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterse de satıcılar bekledikleri satışı yapamadı.

İkinci el araçlarda fiyatlar yükseldi, satışlar düştü
İkinci el araçlarda fiyatlar yükseldi, satışlar düştü
GİRİŞ 12.09.2021 17:05 GÜNCELLEME 12.09.2021 17:05
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Odunpazarı’nda kurulan oto pazarına bu hafta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hem araç fiyatlarını öğrenmek isteyen hem de araç almak isteyen vatandaşların geldiği pazarda yoğunluk olmasına rağmen beklenen satışlar gerçekleşmedi.

Vatandaşın daha çok gezmek yada fiyat öğrenmek için pazara geldiğini anlatan satıcılar, satışların düşük olduğunu söyledi.

“Kalabalık var ama araba alan yok”

Açık oto pazarına arabasını getiren Ahmet Kayacan, 2 saattir beklediğini fakat arabasına alıcı çıkmadığını dile getirdi. Oto pazarına arabasını getiren vatandaşların galeri fiyatında üstünde fiyata satmak istedikleri için alım satımın olmadığını şu sözlerle dile getirdi:
“Benim galerim var ama buraya da ne olur ne olmaz arabamı getirdim. Kalabalık var ama araba alan yok. Örneğin adam galerisinde arabasını 65 bin TL’ye koyuyor ama burada 75 bin TL istiyor. Bu sebepten dolayı da fazla araç satılmıyor. Çok eski arabalara bile 40 bin TL fiyat biçiyorlar. Ne yapsın bu insanlar.”

“Sabah 9’dan beri buradayım”

Açık oto pazarına arabasını satmaya getiren Hakkı Öz ise, sabah 9’dan beri beklediğini fakat müşteri bulamadığını belirtti. Arabasını ihtiyaçtan dolayı satışa çıkardığını söyleyen Öz, “Sabah 9’dan beri buradayım. Çok kişi arabamı sordu fakat hala müşteri bulamadım. Ben normalde alım satım işi yapmıyorum. İhtiyaçtan dolayı arabamı satmaya getirdim. İnşallah arabamı satarım” diye konuştu.

YORUMLAR 12
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  Türk milleti fırsatçıdır. Türk milleti tefecidir.türk milleti sahtekardır. Türk milleti komisyoncudur... Maalesef böyle birilerinin hoşuna gitmesede. Ne mutlu mümin olan müslümanlara
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 1 ay önce Şikayet Et
  Günümüz insanı desek mi !biz eskiden böyle değildik..
  Cevapla
 • Xvyz 1 ay önce Şikayet Et
  Secim geliyor bi duzenleme gelebilir bekleyin almayın
  Cevapla
 • ERZURUMLU 1 ay önce Şikayet Et
  50 binlik araba fiyatlarını çıkardılar 100 bin tl ye sonrada satış yok ağlamayın boş yere...
  Cevapla
 • Halk 1 ay önce Şikayet Et
  Almayin .. Bakın Nasil DİP yapiyor
  Cevapla
 • TC turkkkkk 1 ay önce Şikayet Et
  30 yaşındaki arabaya bir çuval para vermek mantıklı değil bu duruma bir çözüm bulunması lazım hepsi tabut bu arabaların ufak bi kazada ölüm ile sonuclaniyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle