Toyota'dan büyük başarı! Satışları yüzde 44 arttı

Japon otomobil devi Toyota, küresel araç satışlarını mart ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 44,2 artırarak yeni bir rekor kırdı.

GİRİŞ 29.04.2021 13:52 GÜNCELLEME 29.04.2021 13:52
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Firmanın güncellenen bilanço verileri, dış piyasalardaki artan talep sonucu, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomiye negatif etkilerinin kaybolmaya başladığını ortaya çıkardı.

Toyota Corolla

Buna göre Toyota mart ayında küresel bazda 982 bin 912 araç satışı gerçekleştirdi. Bu satış oranı aylık bazda yeni bir araç satış rekoru olarak kayda geçti.

Firmanın, Ocak-Mart 2021 dönemindeki satışları ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,1 arttı. Bu dönemde yüzde 10 seviyesinde artış hedefleniyordu.

ABD'de spor arazi araçları ile hibrit otomobillere, Çin'de ise Corolla Sedan modeline yönelik güçlü talep sonrası Toyota'nın deniz aşırı satışları yeni rekorla 791 bin 568'e çıktı.

Martta önceki yılın aynı dönemine kıyasla deniz aşırı satışlarda yüzde 57,8 artış gözlenirken, Japonya içinde ise yüzde 6,4 artışla 191 bin 344 araç satıldı.

YORUMLAR 4
 • İbrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  ben sanayide uğraşmam ustalarla muhatap olmak istemem yolda kalma korkum var diyorsan toyota dan şaşmayın derim ailecek toyotacıyız 3 farkı arabayı 10 yıldır kullanıyoruz hic yolda kalmadık rutin bakımlarını zamanında yap yeter durduğu yerde bi kuruş masraf çıkardığını görmedik toyota arabanın kralıdır.
  Cevapla
 • teknisyen 1 yıl önce Şikayet Et
  Sadece sağlam ve basit kendini geliştirmeyen zevksiz otomobiller
  Cevapla
 • yorumcunun biri 1 yıl önce Şikayet Et
  Son teknoloji hibrit model arabaları dünya ölçeğinde satıyorlar. Yıllardır dünyanın en değerli otomobil firması ve en çok satan marka . Nasıl kendini geliştiremiyor!!!!! Lexus modeli lüks ötesi
  Cevapla
 • Emir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yenilenirsiniz kapısını bi açın isterseniz!
  Cevapla