Volkswagen'den Elon Musk'ın Tesla'sına gönderme

Volkswagen CEO'su Herbert Diess Twitter hesap açtı ve ilk mesajını paylaştı. Diess, Elon Musk'ı etiketlediği mesajında Volkswagen'in elektirkli aracının başarısına vurgu yaptı.

GİRİŞ 21.01.2021 17:39 GÜNCELLEME 21.01.2021 17:39

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk’ın  Twitter’ı ne kadar aktif kullandığı herkes tarafından biliniyor.  
  
Amazon'un sahibi Jeff  Bezos'un ardından dünyanın en zengin ikinci insanı konumunda bulunan Musk, Twitter'da 42.6 milyon takipçiye sahip. 
  
Musk'ın elektirkli otomotiv pazarındaki en büyük rakibi konumunda olan Volkswagen'in CEO'su Herbert Diess Twitter hesabı açtı. 
  
The Verge'de yer alan habere göre, Diess, Twitter hesabı açtıktan sonra paylaştığı ilk mesajında Elon Musk'a göndermede bulundu.

Diess Elon Musk'ı etiketlediği mesajında Volkswagen'in elektrikli  aracının başarısına vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi:

  
"Merhaba Twitter! Buraya Volkswagen Group ile ilgili etki yaratmak için ve elbette pazar paylarımızdan bazılarını paylaşmak için geldim. Sonuçta ID.3 ve e-tron'umuz Avrupa'daki ilk pazarları kazandı" 

Diess, paylaşımını "Üretken tartışmaları dört gözle bekliyorum" sözleri ile bitirdi. 
  
Geçtiğimiz yıl Almanya'yı ziyaret eden Musk Volkswagen’in ilk ana akım elektrikli otomobili ID.3'ü test etmişti. 
  
Ziyaretinden dolayı Musk'a teşekkür eden Diess bu anları gösteren bir video paylaşmış, videoya ''Bu bir spor araba değil. Bunun için Porsche Taycan‘ı denemelisin.'' notunu eklemişti.