Alfa Romeo Tonale, 2021 yılının otomobili seçildi

10 yıllık Alfa Romeo mirasını yansıtan ve bu yılın sonunda seri üretimi başlayacak olan Tonale, "What Car?" dergisi tarafından yılın otomobili ödülüne layık görüldü.

Alfa Romeo Tonale, 2021 yılının otomobili seçildi
Alfa Romeo Tonale, 2021 yılının otomobili seçildi
GİRİŞ 14.01.2021 16:57 GÜNCELLEME 14.01.2021 16:57

Alfa Romeo Tonale, What Car? dergisi okuyucularının oylarıyla '2021 Yılın Otomobili' ödüllerinde, 2021 yılının heyecan verici yeni otomobili olarak gösterildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Global tanıtımı 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilen Alfa Romeo Tonale, What Car? 2021 Yılın Otomobili Ödülleri'nde okuyucu ödülünü kazandı.

YIL SONUNDA SERİ ÜRETİM BAŞLIYOR

110 yıllık Alfa Romeo mirasını yansıtan ve bu yılın sonunda seri üretimi başlayacak olan Tonale, henüz yollarla buluşmadan otomobil meraklılarının dikkatini çekti.

Alfa Romeo Tonale Is A Sexy Preview Of New Compact Hybrid SUV | Carscoops

Açıklamada görüşlerine yer verilen What Car? Yayın Yönetmeni Steve Huntingford, "Aslında What Car? Okuyucu Ödülü son derece sıkı bir rekabete sahne olur. Bu sene Tonale, ikinci sırada bulunan otomobilden iki kat fazla oy toplayarak, oylamayı açık ara kazandı." ifadelerini kullandı.

Stunning Alfa Romeo Tonale to enter production in 2021

Alfa Romeo logosunu taşıyan yeni bir SUV fikrinin insanları çok heyecanlandırdığını belirten Huntingford, konsept otomobile bakıldığında nedenini anlamanın çok kolay olduğunu kaydetti.

Alfa Romeo EMEA Bölge Başkanı Arnaud Leclerc ise şu ifadelere yer verdi:

"Tonale konsept otomobili, Alfa Romeo markasının geleceğine ışık tutarken, seri üretim otomobil ürün gamına dahil olan ilk şarj edilebilir hibrit otomobil olarak da öne çıkıyor.

Tonale, güzellik ve işlevselliği yansıtan kombinasyonla şimdiden otomobil severleri etkilemiş durumda. Ayrıca Alfa Romeo Tonale'yi yollarda görmek için duyulan heyecan da bizleri çok mutlu ediyor."

YAZDIR