Tesla Model Y’nin en ucuz versiyonu tanıtıldı

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, orta ölçekli crossover otomobili olan Model Y'yi üretmeye ve belirli pazarlarda satmaya başladı. Markadan yapılan yeni bir açıklamaya göre bu otomobile ucuz ve herkesin satın alabileceği bir başlangıç versiyonuyla, 7 koltuk opsiyonu da geldi.

Tesla Model Y’nin en ucuz versiyonu tanıtıldı
Tesla Model Y’nin en ucuz versiyonu tanıtıldı
GİRİŞ 09.01.2021 16:35 GÜNCELLEME 09.01.2021 16:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi ve dünyanın en değerli otomobil firmaları arasında yer alan Tesla, Model Y crossover’ı ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Marka bu yeni orta ölçekli crossover modelinin 41 bin 990 dolarlık en ucuz versiyonunu açıkladı.

390 km menzile sahip olan bu giriş versiyonu arka aksa yerleştirilmiş tek motoruyla hareket ediyor. Ayrıca bu modele ekstra 3 bin dolar ödeyerek 7 koltuk opsiyonunu da ekleyebiliyorsunuz.

Tesla yıllar önce Model Y adında bir orta ölçekli crossover üreteceğini ve bu otomobilin de fiyatının 25 bin dolar olacağını açıklamıştı. Ancak günümüzde Model Y’nin en ucuz versiyonu Long Range versiyonundan 8 bin dolar daha ucuz olarak 41 bin 990 dolara satılacak.

Model Y’nin giriş versiyonu olan bu otomobil normal olarak 390 km menzile sahip, giriş versiyonunu Long Range olarak satın alırsanız 520 km’nin biraz daha üzerinde menzile sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca haberin en önemli noktalarından biri olan 7 koltuk opsiyonuna 3 bin dolar fazladan ödeyerek erişebiliyorsunuz.

YORUMLAR 1
  • Vatan1453 1 yıl önce Şikayet Et
    Orak çekiç kafası ile bu araba 100.000 dolardan aşağı gelmez bize
    Cevapla