Yerli otomobil TOGG'dan merakla beklenen açıklama geldi!

Son dakika haberi: Türkiye'nin heyecanla beklediği, yerli ve milli otomobil TOGG'dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Türkiye'nin Otomobili TOGG'un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda "27 Aralık saat 11:00’i bekleyin" ifadeleri kullanılmıştı. Milyonları meraklandıran mesajın ardından beklenen açıklama geldi.

GİRİŞ 27.12.2020 11:04 GÜNCELLEME 27.12.2020 12:50
Bu Habere 122 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sosyal medya hesaplarından Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtımından bu yana yaşanan gelişmelere ilişkin bir video paylaştı.

Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtımının yıl dönümü dolayısıyla "#DoğumYeriİstanbul" etiketiyle yapılan paylaşımda, "Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait #DoğuştanElektrikli #TOGG ile tanıştığınız #YeniLigeYolculukBuluşması üzerinden tam bir yıl geçti." ifadesine yer verildi.  

"#YeniLigde1Yıl boyunca işte bunları yaptık" notuyla paylaşılan videoda Türkiye'nin Otomobili projesinde 1 yıl içerisinde atılan adımlar madde madde anlatılıyor.

27 ARALIK SAAT 11:00'İ BEKLEYİN

Türkiye'nin Otomobili TOGG'un resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Doğuştan Elektrikli TOGG ile geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz  Yeni Lige Yolculuk Buluşması'nda sizi tanıştırmıştık. Yeni Ligde 1Yıl neler mi yaptık? 27 Aralık saat 11:00’i bekleyin.'' ifadeler yer almıştı.2022'DE BANTTAN İNECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2023 hedefleri içinde stratejik öneme sahip projelerden biri olarak değerlendirilen Türkiye’nin Otomobili'nin, hedeflenen teknolojik dönüşümün öncülerinden biri olması bekleniyor.

TOGG

Gerekli altyapıların tamamlanmasının ardından ilk araçların 2022'nin son çeyreğinde seri üretim bandından inmesi planlanıyor. Yola çıktığında yüzde 51 olması beklenen araçların yerlilik oranının 2026 yılında yüzde 68 seviyelerine ulaşması hedefleniyor.

 

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş

TOGG BATARYASININ TEKNİK DETAYLARI

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 122
 • Akçaabatlıselçuk 5 ay önce Şikayet Et
  Maşallah ÜLKE İÇİN ÇALIŞILDIĞININ farkındasınız. 20 li 25 li yaşlar sadece son 15yılı bilir Geçmiş i bilmeyen bugünü eleştirmesi körü körüne olur .YAŞASIN DEVLETKİ ,MİLLET TE YAŞASIN yada Tam tersi Birbirine bağlı .Hayırlısı ile
  Cevapla
 • İstanbullu 5 ay önce Şikayet Et
  Biz chdp liyiz bize heykel yapın kardeşim ne öyle elektrikli araçlar falan istemiyoruz . Teknoloji, fabrika ,enerji üsleri,uydu, uçak, gemi, denizaltı,hatane, sağlık teknolojileri,köprü,tünel, otoyol,havalimanı falan umurumuzda değil bizim!!!
  Cevapla
 • abdullah‘’ 5 ay önce Şikayet Et
  Ya Allah bismillah
  Cevapla
 • mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  aradan 6 yil sonra yuzde 98 yerlilik oranini beklerdik turkiyede yapilamiyacak parcasi ne olabilirki
  Cevapla
 • MERAK 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye yerli ve milli TOGG üretecek ve sokaklarda yabancıların araçlarına binmekten ve kullanmaktan kurtulacağız . O günleri görebilmeyi çok arzu edenlerdenim. Çok önemli bir haml,e çok önemli bir girişimcilik . Sonuna kadar destekliyecegiz ve yerli araç alacağız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle