FCA'dan Hindistan'a 150 milyon dolarlık yatırım

İtalyan-Amerikan ortaklı Fiat Chrysler Automobiles (FCA),150 milyon dolarlık yatırımla Hindistan'a global teknoloji merkezi açacağını duyurdu.

FCA'dan Hindistan'a 150 milyon dolarlık yatırım
FCA'dan Hindistan'a 150 milyon dolarlık yatırım
GİRİŞ 16.12.2020 12:00 GÜNCELLEME 16.12.2020 15:50

Kısa bir süre içinde PSA ile birleşme sürecini tamamlayarak dünyanın en büyük dördüncü otomotiv grubu olacak Stellantis bünyesine geçecek Fiat Chrysler Automobiles (FCA),Hindistan'da küresel teknoloji merkezi kuracağını açıkladı.

 

Şirketten yapılan açıklamada, 150 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçecek merkezin 1000 kişiye istihdam sağlayacağı ve 2021 sonunda faaliyete başlayacağı kaydedildi.

Hindistan'daki merkezin, mobilite teknolojileri, bağlantılı araçlar, yapay zeka uygulamaları, veri bilimi ve bulut teknolojileri üzerinde çalışacağı kaydedildi.

 

FCA Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerinin CIO'su (Bilişim Kurulu Başkanı) Mamatha Chamarthi, "Global otomotiv operasyonlarını dijitalleştirmek en büyük önceliklerimizden biri. Geleneksel yöntemlerden dijital olanlara geçişte, yeni teknolojilere ihtiyacımız var" dedi.

FCA, Hindistan'da Jeep markasının kompakt modellerinin üretimini de gerçekleştiriyor. Markanın, 2021'den sonra diğer modellerini de Hindistan'da üretebileceği belirtiliyor.

KAYNAK: REUTERS