İkinci el piyasası durgun

Samsun'da ikinci el araç satışları kış aylarının gelmesine bağlı olarak azalma yaşadı. Her hafta yoğun ilgi gören İkinci El Oto Pazarı bu kez durgunluğuyla dikkati çekti. Satış yapamayan ikinci el araç satıcıları araçlarını kendi aralarında takas etti.

İkinci el piyasası durgun
İkinci el piyasası durgun
GİRİŞ 21.11.2020 17:38 GÜNCELLEME 21.11.2020 17:38
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık, “Şimdi görüntü aşağı gelir diyorlar ama ben aşağı geleceğine inanmıyorum. Çünkü sene sonunda zaten sıfır araçlara yüzde 15 zam geliyor. Ben bu araç fiyatlarının ineceğini düşünmüyorum. Son 2 haftadır işlerimiz kesildi. Ancak bu dönemlerde zaten işler sakinleşirdi. Döviz ve altının düşmesinin de biraz etkisi var. Ama piyasalar oturduğunda işlerin açılacağını düşünüyorum” dedi.

Araçlarda fiyatın düşmesi için ikinci ele ithalat izni verilmesini isteyen Kınık, “Keşke ithal araç getirseler de piyasalar aşağı gelse. Bizim için fark etmez. Aşağıdan alır aşağıdan satarız. Olmasını isteriz. Bize de faydası olur. Biz de hoşnut değiliz fiyatların artışından. İnsanların alım gücü yükselir” diye konuştu.

Aracını takas eden bir satıcı ise, “Bu arabayla karşıdakini takas yaptık. İş olmayınca bizim arabaları takas ediyoruz. İşler bayağı azaldı” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • URFALIM 5 gün önce Şikayet Et
  FİYATLAR DÜŞÜYOOOOR BEYLER bekleyelim.Almayinca insanlar zaten düşecek milleti kazıklamak neymiş birazda onlar anlasın .
  Cevapla
 • Sitemli.. 6 gün önce Şikayet Et
  Bu piyasayı insanlar bu hale getirdi 3, 5 fırsatçı para kazanacaklar diye vurgunu yaptı aradan çekildi bizim insanlarımızda çanak tuttu arabası olan satsam ne alacam derdine düştü 2 sene önce 3, 5 yaşında alacak adamda aynı parayı 15 yaşında arabaya niye verim dedi herkes köşesinde düşünmekte devletin varlığını göstermesi şart!!!!!
  Cevapla
 • Almıyorum 1 hafta önce Şikayet Et
  Dünya fiyatlarının 4 kez solladı bizdeki araç fiyatları pert hurda hepsi kıymete bindi ,gidip dolar alacam yeter artık
  Cevapla