Honda, Almanya'da yılın otomobili seçildi

İlk ve tamamen elektrikli model olan Honda E, Almanya’da Yılın Otomobili seçilen ilk Japon otomobili olarak tarihe geçti.

Honda, Almanya'da yılın otomobili seçildi
Honda, Almanya'da yılın otomobili seçildi
GİRİŞ 17.11.2020 15:29 GÜNCELLEME 17.11.2020 15:29

Yenilikçi araç, elektrikli küçük şehir otomobili kategorisinde aldığı galibiyetin yanı sıra; finalde Volkswagen Golf, Volkswagen ID.3, Polestar 2 ve BMW Alpina B3 modellerini geride bırakarak yılın otomobili oldu.

Finale kadar çıkmayı başaran Volkswagen Golf ve ID.3 modelleri, özel kategorilerde başarı elde edemedi. Spor kategorisinde, elektrikli Polestar 2 liderliği elde ederken, lüks otomobil kategorisinde BMW Alpina B3 ödül kazandı.

Japon otomobil kısa süre önce prestijli Red Dot tasarım ödülüne, Autocar yılın en iyi teknolojisi ödülüne ve 2020 News International Motor Awards’da yılın küçük şehir otomobili ödülüne layık görülmüştü. İlk ve tamamen elektrikli olan Honda E, böylelikle başka bir ödüle daha uzanmış oldu.

Elektrikli otomobiller son 3 yıl içerisinde jürinin gözdesi olarak ön plana çıkıyor. 2020 yılında Porsche Taycan ve 2019 yılında Jaguar I-Pace gibi elektrikli otomobiller yılın otomobili seçilmişti.

Almanya’da Yılın Otomobili ödülleri, Alman çoğunluklu olan fakat aralarında Japon Yoshihiro Kimura’nın da bulunduğu yabancı gazetecilerden oluşan jüri tarafından takdim edilmektedir.

KAYNAK: OTO AJANDA
ETİKETLER
kampanya
YAZDIR