TürkTraktör'den 360,4 milyon TL net kar

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, üretimlerini salgın öncesi dönemin üzerine taşıdıklarını belirterek, "Bunun sonucu olarak, üretim rakamlarımızı geçen yıla göre yüzde 38, yurt içi satışlarımızı yüzde 92 artırdık." ifadesini kullandı. TürkTraktör, bu yılın 9 ayında 360,4 milyon TL konsolide olmayan net kar elde etti.

GİRİŞ 27.10.2020 09:27 GÜNCELLEME 27.10.2020 12:13
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

TürkTraktör ve Ziraat Makineleri AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirket 2020 yılının 9 ayında 360 milyon 439 bin 880 TL konsolide olmayan net kar elde etti.

TürkTraktör'ün konsolide olmayan net karı geçen yılın 9 aylık döneminde 43 milyon 604 bin 161 TL olmuştu.

Geçen yılın 3. çeyreğinde 22 milyon 245 bin 164 TL konsolide olmayan net kar açıklayan şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde 199 milyon 878 bin 250 TL konsolide olmayan net kar elde etti. 

 

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, üretimlerini salgın öncesi dönemin üzerine taşıdıklarını belirterek, "Bunun sonucu olarak, üretim rakamlarımızı geçen yıla göre yüzde 38, yurt içi satışlarımızı yüzde 92 artırdık." ifadesini kullandı.

Türktraktör'den yapılan açıklamaya göre, şirket, yılın 9 ayında 2019'un aynı dönemine göre üretimini yüzde 38 artırdı ve 3 milyar 803 milyon lira toplam ciroya ulaştı.

Açıklamada 9 aylık finansal verilere ilişkin görüşleri yer alan Genel Müdür Özüner, salgın nedeniyle bir süre kesintiye uğrayan üretimlerini, tüm önlemleri en üst seviyede tutarak nisan ortasında başlattıklarını anımsatarak, "Çünkü çiftçilerimiz, koşullar ne olursa olsun üretimlerine ara vermiyor, tarlalarında çalışmaya devam ediyor." ifadesini kullandı. 

İç pazarda yaşanan talep artışını karşılamak üzere artan bir tempoyla üretimi salgın öncesi dönemin üzerine taşıdıklarını aktaran Özüner, şunları kaydetti:

"Bunun sonucu olarak, üretim rakamlarımızı geçen yıla göre yüzde 38, yurt içi satışlarımızı yüzde 92 artırdık. Sadece üretim değil, ürüne erişim tarafında da çiftçilerimize desteklerimizi sürdürüyoruz. TürkTraktör Finans ile çiftçilerimize faiz destekli birçok kampanya sunuyoruz. Eylül sonu itibarıyla TürkTraktör Finans'ın avantajlarından yararlanan çiftçilerimizin oranı yüzde 11'e çıktı."

"İş makinelerinde de üretimimiz sürüyor"

Aykut Özüner, iş makineleri alanında yerli üretime katkı sağlama öncelikleri doğrultusunda yerli kazıcı yükleyici üretimini de devam ettirdiklerini bildirdi.

Özüner, "Yılın kalan döneminde de traktör, tarımsal ekipman ve iş makinelerimizle pazardaki talepleri karşılamayı sürdürerek müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Çiftçi 1 ay önce Şikayet Et
  Tarım yapacaz ama bir traktörden çiftçiden alınan kara bak.. ben olsam ar eder bu rakamları vermezdim. Kapitalizmin insanda utanma duygusu bırakmadı. Neden utanacağını bile bilemez hale getirmiş.. çiftçiden aldığı paraya bak.. utanmadan bide söylüyorlar bunu
  Cevapla
 • Ankaralı 1 ay önce Şikayet Et
  Sanki türkiye ye yararı olacak italya ya sat sonra sende işçi olarak çalış sermaye para kazanır senin emegini çalarak sırtından para kazanır zam ayı gelince 0 zamla masaya oturur
  Cevapla
 • Ersel 1 ay önce Şikayet Et
  O kadar kâr sizi bozar ucuz verin vatandaşa
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Başak alalım.hem azyakıyo hem de yerli
  Cevapla
 • Muhammed.21 1 ay önce Şikayet Et
  Newholland MOTORU CE DİĞER BİRÇOK AKSANI TÜMOSAN dan alıyor yani kendi markamızdan alıyor ERKUNT ta tümosandan alıyor bu sayede fiyatta dengelnme sağlanıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle