Hyundai Singapur'da üretim yapacak

Asya ülkesi Singapur, ilk otomotiv yatırımını aldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Koreli üretici Hyundai, 300 milyon dolarlık bir yatırımla ülkede elektrikli araç üretecek. 2025 yılına kadar yılda 30 bin adet elektrikli aracın üretileceği ülkede, 2040 yılında içten yanmalı araçların yasaklanacağı belirtiliyor

Hyundai Singapur'da üretim yapacak
Hyundai Singapur'da üretim yapacak
GİRİŞ 13.10.2020 10:53 GÜNCELLEME 13.10.2020 10:53

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, Singapur'da Ar-Ge merkezi açtığını duyurdu. Söz konusu merkezde, düşük sayıda elektrikli otomobil üretimi gerçekleştirileceği de belirtildi.

300 milyon dolarlık yatırımla geçen hayata geçen merkezde, 2025 itibari ile yılda 30 bin adet elektrikli otomobil üretilmesi planlanıyor.

Hyundai'nin Singapur tesisinin güneş ve hidrojen enerji ile üretim yapacağı belirtiliyor. Müşteriler için bir test parkurunun da yer alacağı tesiste, yapay zeka teknolojisi ile üretim yapılacağı kaydedildi.

2040 yılında yollardan içten yanmalı otomobilleri kaldırmayı hedefleyen Asya ülkesi Singapur, Hyundai yatırımı ile birlikte ilk kez bir otomobil üretimine ev sahipliği yapacak.

İngiliz elektrikli süpürge markası Dyson'ın rafa kalkan elektrikli otomobil projesinin de Singapur'da üretilmesi planlanıyordu.

Öte yandan, KPMG'nin araştırmasına göre, Singapur dünyada otonom sürüşe en hazır ülke olarak dikkat çekiyor.

KAYNAK: REUTERS
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL