TOGG'dan resmi açıklama: Yerli otomobile Honda'dan çok özel transfer

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan ve 2022'de satışa sunulması beklenen yerli otomobilde sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Yerli otomobilin üretiminin başına sektörde 20 yıllık deneyimi bulunan bir isim getirildi. Honda Türkiye'de Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Murat Akdaş, TOGG'da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev yapmaya başlayacak.

GİRİŞ 21.09.2020 09:02 GÜNCELLEME 24.09.2020 17:31
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'ndan (TOGG) yapılan açıklamaya göre; üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş'a verildi.

 

1997 yılından bu yana Honda Türkiye'de Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Murat Akdaş'ın sorumluluk alanları da belli oldu.

Murat Akdaş kimdir? TOGG'a transfer olan Murat Akdaş'ın biyografisi

 

ÜRETİMİN TÜM SORUMLULUĞUNU ALACAK

TOGG'da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde yer alacak Murat Akdaş inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

MURAT AKDAŞ KİMDİR?

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği'nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.'de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye'deki kariyerine 1997 yılında kalite bölümünde başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 83
 • özcan aslıyüce 2 ay önce Şikayet Et
  Şarj istasyonları akaryakıt istasyonlarında olması gerekmiyormu haksız rekabet olmazmı ağırlık akaryakıt istasyonlarında olması lağzım diye düşünüyorum yetkililere arz olunur.
  Cevapla
 • Togg 2 ay önce Şikayet Et
  Lağzım ne demek???
  Cevapla
 • Halis 2 ay önce Şikayet Et
  Honda kapanıyor, Bomba transfer diye olay oluyor,
  Cevapla
 • Selahaddin 2 ay önce Şikayet Et
  Sebebi ne
  Cevapla
 • Ajx 2 ay önce Şikayet Et
  Hadi arkadas cabuk olun biraz
  Cevapla
 • Kurtuluş 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Murat AKDAŞ ABi çok güzel araba ve sayğımla inşallah daha uzak gider Kapılar da 4 tanesi pil daksanız hafif olsa daha uzak yollara gider kurtuluş kahraman almayadan slm
  Cevapla
 • Avanak 2 ay önce Şikayet Et
  Su anda dunyanin hicbir ulkesi hicbir firmasi %100 kendisi uretmiyor bircok parcayi disaridan tedarik ediyor senin alman fransiz japon kore amerika diye bildigin bircok ulke ve firmaya birak baska ulkeyi Turkiye olarak parca uretiyoruz en basta abd nin Turkiyeye vermedigi F35 almanin fransizin ingilizin ...oto firmalarina parca tedarigi sagliyiruz
  Cevapla
 • Togg 2 ay önce Şikayet Et
  Bu araba kaça satılacak kimler satın alabilecek vergisi ne olacak ? asıl beni düşündüren konular bunlar. Yoksa üretiriz problem degil bu birikim var.
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Geçin bu üretme numaralarını 100bin tl lik arabanın 80bin tl ye yakın vergisi var siz hala yerli arabadan bahsediyorsunuz,, üretince bu halkı soyan vergiler kalkacaktı , yerli araba üretmek ben ona derim ,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle