Volvo havayı temizliyor!

Volvo sürücüleri yeni teknoloji sayesinde otomobillerinin içinde temiz ve sağlıklı bir hava soluyacak ve yolculuğa çıkmadan önce otomobilin içerisindeki kabin havasını temizleyebilecekler.

Volvo havayı temizliyor!
Volvo havayı temizliyor!
GİRİŞ 15.09.2020 17:36 GÜNCELLEME 15.09.2020 17:36
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Şirketin yeni Gelişmiş Hava Temizleyici (Advanced Air Cleaner) teknolojisi, şu anda piyasadaki hiçbir otomobilde bulunmayan özel bir sensör sayesinde kabin içindeki havayı PM 2.5 seviyelerinde ölçebiliyor. Volvo sürücüleri, PM 2.5 ölçümlerinin ve ilgili bilgi hizmetlerinin yaygın olduğu Çin’de, kabin içindeki hava kalitesini otomobilin dışındaki hava kalitesiyle karşılaştırabiliyor.

PM 2.5, havadaki ince partikül madde miktarını gösteren ve hava kalitesinin ölçülmesinde yaygın olarak kullanılan bir ölçüt.

Bu ilkbahardan beri, Ölçeklenebilir Ürün Mimarisine (SPA) üzerinde üretilen 90 ve 60 Serisi Volvo modellerinin tümünde kabindeki ince partikülleri temizleyen Gelişmiş Hava Temizleyici (Advanced Air Cleaner) teknolojisi bulunuyor. Sentetik fiber bazlı filtre ve iyonizasyon sayesinde, tüm PM 2.5 parçacıklarının yüzde 95’e kadarı kabin dışında tutuluyor.

Bu, otomobilin içerisindeki hava kalitesini optimize ederek hava kirliliği ve ince partiküllerle ilişkili olumsuz sağlık etkilerini sınırlıyor. Sağlıklı ve temiz hava sürücünün konsantrasyonunu artırmaya yardımcı olduğunu düşünürsek, otomobilin içindeki temiz hava güvenli sürüş açısından da büyük önem taşıyor.

İlgili Volvo modellerinin sürücüleri, yolculuğa çıkmadan önce kabin havasının temizlenmesini sağlamak için Volvo On Call akıllı telefon uygulamasını (uygulamanın mevcut olduğu yerlerde) kullanabiliyor. Uygulama, temizleme işlemi bittikten sonra sürücüye kabin içerisindeki havanın PM 2.5 seviyesini gösteriyor.

Volvo Cars kabin hava kalitesi konusunda kıdemli teknik uzman olan Anders Löfvendahl, “Gelişmiş Hava Temizleyici (Advanced Air Cleaner) teknolojimizle, Volvo’nuzun içinde soluduğunuz havanın daha temiz ve daha sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz. Hem sağlık hem de güvenlik açısından temiz havanın sizin için çok iyi olduğuna inanıyoruz ve bu alandaki sınırları zorlamaya devam edeceğiz” dedi.

KAYNAK: SÖZCÜ
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
    Süper olmuş hyundai
    Cevapla