Trenle Fransa'ya götürecek! 1996 model "Doğan" ile Avrupa turu

Fransa'da yaşayan ve oto alım satım işi yapan Aksaraylı Selim Gümüş, Avrupa'ya tanıtmak istediği Tofaş Doğan marka otomobilini, Edirne'den trene yükleyerek yola çıktı.

Trenle Fransa'ya götürecek! 1996 model "Doğan" ile Avrupa turu
Trenle Fransa'ya götürecek! 1996 model "Doğan" ile Avrupa turu
GİRİŞ 07.08.2020 15:00 GÜNCELLEME 17.08.2020 15:13
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Fransa'nın İsviçre sınırındaki Mulhouse şehrinde 1990'dan bu yana yaşayan ve oto alım satım işi yapan Selim Gümüş, "Milli gururumuz" dediği Tofaş markasını Avrupa'ya tanıtmaya karar verdi.

Memleketi Aksaray'dan 3 hafta önce 1996 model Doğan serisi otomobil satın alan Gümüş, evrakını hazırladığı aracı, trenle Avrupa'ya götürmek için Edirne Garı'na geldi.

 

Edirne'den "arabalı tren" ile Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya'yı geçerek son durak Avusturya'nın Villach kentine varacak olan Gümüş, oradan kara yoluyla Mulhouse şehrine ulaşarak yolculuğunu tamamlayacak.

 

Avrupa'ya tanıtmak istedi: Doğan'ı trenle Fransa'ya götürdü

''BÜTÜN AVRUPA'YI GEZECEĞİM BUNUNLA''

Gümüş, otomobilini, gümrüklerde sorun yaşamamak için trenle götürmeyi tercih ettiğini söyledi.

Yerli bir otomobili Avrupa'ya götürmenin heyecanını yaşadığını, Türk arabasını herkese tanıtmak istediğini ifade eden Gümüş, "İnşallah sağ salim gideriz, Avrupa'ya da arabamızı tanıtırız. Arkada da 'Bana her yer Aksaray' yazıyor. İnşallah bütün Avrupa'yı gezeceğim bununla. Geri getirmeyeceğim, orada bırakacağım. Garaj plakalarıyla süreceğim" dedi.

"BENDE MEMLEKET HASTALIĞI VAR''

Gümüş, otomobil için ailesini Fransa'da bırakıp uçakla Türkiye'ye geldiğini, aracını aldıktan sonra yurt dışına çıkabilmek için yeşil kart sigortası yaptırdığını belirtti.

Memleketini çok sevdiğini anlatan Gümüş, "Bende memleket hastalığı var. Tofaş bizim milli gururumuz. Bununla bütün Avrupa'yı gezeceğim. Aracıma komple modifiye ve boya yapılmış. Çelik jantlı ve motor da rektifiye edilmiş. Normal motorları 80 beygir, biz 140 beygire kadar yükselttik. Amacımız hız değil Avrupa'yı gezip aracımızı tanıtmak. Seneye inşallah yeni bir araba götüreceğim" diye konuştu.

ETİKETLER
1996 Tofaş Doğan
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Abdullah IŞIK 1 ay önce Şikayet Et
  Kafa çok güzel galiba, arabanın ismi doğan olunca, ruhsatta da kendi ismi yazınca yerli milli arabası sanıyor garibim. Sana tavsiyem özellikle VOLVOlardan uzak dur.
  Cevapla
 • kelleci 3 ay önce Şikayet Et
  benzinde gez aklın başına gelir km de 0,75 krş yakıyor sen bide beygirini yükselttirmişsin 1.25 krş yakar gezeken trafikte öndeki arabanın mesafesini fazla tut asd var o yüzden diyorum olan sana olur çarptığın arabada fazla bir şey olmaz sonra nice orhan ustalarını arasın birde sadece opar mako bursa da parçaları üretiliyor yerli olarak sadece parçaları yapılıyor tasarımı fiat yani italyan hacı murat bile italyan yakıt olayından dolayı biz türkleri içimizde zengin kimilerini fakir bırakan arabadır.
  Cevapla
 • Abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  Burda Fransa'da gaz bedava benzin bedava
  Cevapla
 • ya sabır 3 ay önce Şikayet Et
  Senin yerli sandığın İtalyan Fiat Regata 1974 modeli sen neyin kafasını yaşıyorsun birader bizi rezil etmeye mi gidiyorsun bir de tanıtacakmış...
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Bu araba Fiat lisansli. Yani kokeni Avrupa.
  Cevapla
 • Miço 3 ay önce Şikayet Et
  Sende memleket hastalığı değil para bolluğu var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle