Mercedes S-Serisi yüzünü gösterdi

Eylül ayında dünya lansmanı gerçekleşecek olan Yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nin ilk ön gösterimi, ikinci nesil Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi olan "My MBUX" teknolojilerinin tanıtımıyla gerçekleşti.

Mercedes S-Serisi yüzünü gösterdi
Mercedes S-Serisi yüzünü gösterdi
GİRİŞ 13.07.2020 15:31 GÜNCELLEME 13.07.2020 15:36

2018 yılında tanımı yapılan Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi (MBUX) İç Mekan Yardımcısı'nın ikinci nesli yeni S-Serisi ile birlikte sunuluyor.

 

OLED teknolojisine sahip beş adede kadar artırılabilen büyük ekranlar konfor işlevlerinin kullanımını kolaylaştırıyor. MBUX insan odaklı bir yaklaşım sergiliyor. Kişiselleştirme ve sezgisel kullanım olanakları çok daha kapsamlı. Bu sadece arka koltuklar için değil, aynı zamanda sürücü için de geçerli.

 

Örneğin, yeni 3-Boyutlu dijital gösterge paneli, bir düğmeye basıldığında derinlik algısını artırıyor. Böylece özel 3-boyutlu gözlük takmaya gerek kalmadan gerçek derinlik etkisi elde ediliyor.

Yeni Mercedes S-Serisi'nin iç mekânında geleneksel kumanda düğme sayısı önceki nesline göre 27 adet azaltılırken, beş adede kadar arttırılabilen OLED teknolojisine sahip büyük ekranların da desteğiyle dokunma ve sürükleme, sesli komut, doğal el hareketleri ve gözle kumanda seçenekleri de kullanıma alınıyor.

ETİKETLER
OTOMOBİL
YAZDIR