Fabrikadan çıktığı gibi duruyor: 70 bin liraya satın aldı

Kırıkkale'de otomobil tutkunu bir kişi, orijinalliğini koruyan ve üzerinde koltuk naylonu bile duran 1997 model otomobili 70 bin liraya satın aldı.

Fabrikadan çıktığı gibi duruyor: 70 bin liraya satın aldı
Fabrikadan çıktığı gibi duruyor: 70 bin liraya satın aldı
GİRİŞ 30.06.2020 10:14 GÜNCELLEME 30.06.2020 10:14
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Kırıkkale'de yaşayan Fatih Yunus Güzel, 1997 model Tofaş Doğan SLX marka otomobili yaklaşık 1 ay önce Aydın'ın Çine ilçesinden 70 bin liraya satın aldı. Kilometre yazmasın diye kurtarıcı ile getirdiği otomobilini iş yerinde sergileyen Güzel'in 8 bin 500 kilometredeki otomobili orijinalliği ve temizliğiyle görenleri şaşırtıyor. Fabrikadan ilk çıktığı gibi duran otomobil, saat gibi de çalışıyor. Her gün iç ve dış temizliği yapılan aracın değişen parçası da bulunmuyor.

"Otomobili ilk sahibinden aldım"

Genelde de yerli arabaları almayı tercih ettiğini ifade eden Fatih Yunus Güzel, internetten araştırarak bulduğu 1997 model otomobili ilk sahibinden 70 bin liraya satın aldığını söyledi. Otomobilin 8 bin 500 kilometrede olduğunu kaydeden Güzel, "En son aldığımız aracımız da bu. Kilometresi şu anda 8 bin 500 kilometrede orijinal kilometresi. Fabrikadan çıktığıyla fabrika boyası. İçiyle dışıyla fabrikasyon bir araç. Bu aracımızı Aydın'dan Arif amcadan aldık. Kendisi çok güzel korumuş çok güzel bakmış. Kendisi ilk sahibiydi. Biz de bu saatten sonra onun koruduğu kadar korumaya çalışacağız. Sevdiğimiz bir araç şu an aldık bakalım. Aldığımız günden beri taliplisi var. Kar elde etmek için aldığımız araç değil. Biz bunu sevdiğimiz için aldık" dedi.

"Hem kilometresi düşük hem de temiz zor denk geliyor"

Aracı 70 bin liraya pazarlıksız satın aldığını belirten Güzel, "Kilometresi düşük olduğu için ve arabanın kendisi temiz olduğu için. Hem kilometresi düşük hem de temiz zor denk geliyor. Bu aracı fabrikadan çıktığı gibi olduğu için aldık. İnternette 70 bin lira yazıyordu. 70 bin liraya pazarlıksız aldık. Buraya geldik muayenesi yoktu. Birkaç günü vardı. Kurtarıcı ile muayenesini yaptık. Şu anda da sehpaya kaldırdık. Bunun bezi var arada sırada tozunu alıyoruz. Arada da çalıştırıyoruz sıkıntı olmasın diye. Sehpada da yatırıyoruz şu an için" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ercan Koç 1 hafta önce Şikayet Et
  en az 120 okutur
  Cevapla
 • Asli 1 hafta önce Şikayet Et
  Oldu Gözlerim Doldu. Sen hangi Hayal Dünyasinda yaşiyorsun Dayiiiii
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  7000 liralık araca 70000 mi vermiş. Yazık yahu. Parayı sokaktan mı süpürüyorsunuz.
  Cevapla
 • Angara 1 hafta önce Şikayet Et
  Ortadan ikiye bölünen bir arabaiçin çok büyükbir rakam binmek için deymez ama müzelik olabilr?.
  Cevapla
 • zonguldakli 1 hafta önce Şikayet Et
  millet is bulamaz 70bine dogan aliyolar... Rabbim israf edenleri sevmez hele su zamanda
  Cevapla
 • Suss 1 hafta önce Şikayet Et
  Hadi oradan. Sen iş bulamadin diye insanlar araba almasinmi. Allah senin gibi Hasedleri kiskançlari bildigi gibi yapsin.
  Cevapla
 • özkonyalı 1 hafta önce Şikayet Et
  sonuç ta metal aksamlardan oluşuyor. zamanla yıpranacak korozyana uğrayacak. hayattan bu şekilde zevk alanları anlamak mümkün değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle