2020 Toyota GR Yaris ürün gamını tanıttı

Toyota 2020 GR Yaris modellerinin tüm ürün gamının duyurusunu yaptı. Şu anda online olarak Avrupa’da ve Japonya’da 6 bin adetlik ön sipariş alınan GR Yaris’e farklı modeller de katılacak ve Yaris ürün gamı daha da genişleyecek.

2020 Toyota GR Yaris ürün gamını tanıttı
2020 Toyota GR Yaris ürün gamını tanıttı
GİRİŞ 26.06.2020 13:59 GÜNCELLEME 26.06.2020 14:01

Toyota açıklamasına göre, 2020 GR Yaris bu modellerle birlikte üç farklı versiyonla sunulacak. Japonya’da sunulacak versiyonlar arasında, yüksek performanslı RZ ile birlikte pist odaklı RC modeli ve giriş versiyonu RS de yer alacak.

 

Toyota GR Yaris

WRC’de yarışan ve şampiyonluk kazanan Toyota GAZOO Racing Dünya Ralli Şampiyonası takımının deneyimlerinden elde edilerek yapılan 2020 GR Yaris, aynı zamanda profesyonel yarış pilotlarının deneyimleri dikkate alınarak geliştirildi.

 

Bu özel modeller, dünyanın her yerindeki farklı yol koşullarında sürücülerin tüm tepkilerine yanıt verecek ve her sürücünün keyifle kullanacağı şekilde tasarlandı.

Toyota Yeni GR Yaris performans modelini geliştirdi

YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK AĞIRLIK

Açıklamaya göre, Japonya’da sunulacak 2020 Toyota GR Yaris ürün gamında yer alan RZ ve RC versiyonlarının 272 HP üreten 1.6 litre turbo üç silindirli motoru, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştirildi. Bununla birlikte yine Japonya’da sunulacak RS versiyonunda, 120 HP güç üreten 1.5 litre üç silindirli motor ve 10 kademeli Direct Shift-CVT şanzımanı kullanılıyor.

2020 Toyota GR Yaris

2020 Toyota GR Yaris’in alüminyum kaputu, bagaj kapağı ve kapı panellerinin yanı sıra üst gövdesinde tasarım özgürlüğü sağlayan karbon fiber takviyeli plastik tavan paneli de yer alıyor. Hafiflik adına yapılan çalışmaların yanı sıra 2020 GR Yaris üstün bir aerodinamik performansıyla da dikkati çekiyor.

2020 Toyota GR Yaris

Açıklamaya göre, daha iyi otomobiller yapma felsefesiyle, 2020 Toyota GR Yaris’in ön ve arka süspansiyonları, Toyota GAZOO Racing’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda zorlu etaplardan elde ettiği tecrübeyle özel olarak optimize edildi.

Üretim, Toyota’nın spor otomobil yapmasıyla bilinen Motomachi tesisinde kurulan üretim hattında GR FACTORY tarafından gerçekleştirilecek. Burada araçların montajının üstün işçiliğiyle tanınan Takumi ustaları tarafından gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıklar da yapıldı.

ETİKETLER
Oto haberi
YAZDIR