Yerli otomobil Yatırım Teşvik Belgesi'ni aldı

Geçtiğimiz günlerde fabrika için ÇED'den olumlu rapor alan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu bugün de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu.

GİRİŞ 04.06.2020 09:56 GÜNCELLEME 04.06.2020 10:44
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde fabrika için ÇED'den olumlu rapor alan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu bugün de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu.

 

TOGG'dan yapılan açıklama şöyle:

"ÇED Olumlu Raporu ardından faaliyetlerimizi daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak üzere çıktığımız #YeniLigeYolculuk hız kesmeden devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun."

ETİKETLER
yerli otomobil
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Mehmet Batmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  Pejo ve Hyundai devlet desteği ile bir dünya markası oldular. Halkları yerli olsun diye ilk tercihini pejodan citron dan ve Hyundai den yana kullandı Bizim de ilk tercihimiz ülkemizin sermayesi ile kurulan şirketlerden yana olmalı.
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  Ötv kalkmadan yerli otomobilin fiyatının cazip olacağı algısı hayaldir.. Cazip fiyat olmayacağını bildikleri içinde kimse fiyat veremiyor..halbuki fizibilitesi tamamlanan bir projede şu an fiyat belldir. fizibilite hazır değilse zaten proje tamamlanmış değildir..Hayırlısı olsun inşallah. 2011 den beri beklemedeyiz..
  Cevapla
 • İsmet paşa 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • mmed 1 ay önce Şikayet Et
  Ülkenin yüksek teknolojide döviz kaybı büyük, örneğin bitcoin madenciliği çıkalı ekran kartı fiyatları uçtu bir bilgisayar ana parçası bu kadar fiyat olmamalı. Teknoloji firmaları bundan 10 sene sonrası üreteceği ürünleri planlamış sömürü çarkını kurmuş yahu bir devre ürerine gerekli yerli yabancı elemanları montaj yapıp 5 bin tl ye satıyorlar dehşet kaybımız var. Bir arçelik bile bunu rahat yapabilir bunlarda para var ama faizden kazanma peşindeler
  Cevapla
 • mmed 1 ay önce Şikayet Et
  Cari açığın temelinde enerji var ise bir an önce hayata geçmeli ve fiyat da cazip olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle