Nissan açıkladı! Avrupa'dan çıkmayacağız

Japon otomotiv üreticisi Nissan'ın, önceki günlerde ortaya çıkan şirket içi planlarına göre Avrupa pazarından çıkacağı iddia edilmişti. Şirketten yapılan açıklamada ise, sızan belgelerin aksine Avrupa pazarından çıkışın düşünülmediği ve yeni model yatırımlarına devam edileceği kaydedildi.

Nissan açıkladı! Avrupa'dan çıkmayacağız
Nissan açıkladı! Avrupa'dan çıkmayacağız
GİRİŞ 07.05.2020 11:13 GÜNCELLEME 08.05.2020 02:18

Geçtiğimiz günlerde yeni stratejisi sızan Japon otomotiv üreticisi Nissan, çıkan söylentilerin aksine Avrupa'daki operasyonlarına devam edeceğini açıkladı.

 

Açıklamada, "Avrupa'da ürün geliştirerek rekabetçiliğimizi sürdürmek istiyoruz. Nissan 2020 Juke otomobil ürün gamımızın yenilenmesinin ilk adımı. İngiltere fabrikamızda 2020 nesil Qashqai üretimi için hazırlıklar başladı bile" denildi.

Nissan Qashqai

Hafta başında ortaya çıkan belgelerde, Nissan'ın önümüzdeki yıllarda ağırlığını Japonya, Çin ve ABD pazarlarına vereceği ve Avrupa'daki varlığını azaltma yoluna gideceği şeklinde bilgiler yer alıyordu.

 

Reuters'in haberinde yer verdiği söz konusu sızıntı belgeler ile birlikte ise, Japon üreticinin Avrupa pazarından çıkacağı yönünde kuşkular açığa çıkmıştı.

Nissan Juke

Nissan İngiltere'den yapılan açıklamada, "Avrupa'da ürün geliştirerek rekabetçiliğimizi sürdürmek istiyoruz.  Nissan 2020 Juke model otomobil ürün gamımızın yenilenmesinin ilk adımı.

İngiltere fabrikamızda 2020 nesil Qashqai üretimi için hazırlıklar başladı bile. Modellerimizin elektrikli versiyonları da yakında hazır olacak" denildi. Nissan'ın İngiltere'deki Sunderland tesisine bir süre önce 400 milyon poundluk yatırım yaptığı da açıklamada yer aldı.

KAYNAK: REUTERS
YAZDIR