Volkswagen'in en büyük fabrikası üretime geçti!

Koronavirüs salgını Alman otomobil devi Volkswagen'e fabrikaları kapatmıştı. Almanya merkezli otomobil üreticisi Volkswagen (VW) Avrupa'daki en büyük tesisi olan Wolfsburg fabrikasında üretim 27 Nisan'dan itibaren tekrar başladı.

GİRİŞ 27.04.2020 13:34 GÜNCELLEME 27.04.2020 19:21
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Koronavirüs salgını sebebiyle üretimine ara vermek zorunda kalan Volkswagen, Avrupa’daki en büyük tesisi olan Wolfsburg fabrikasında üretime yeni önlemlerle tekrar başladı.

 

Volkswagen Group'tan yapılan açıklamada, üretime verilen aranın ardından yeniden başlayan çalışmalarda ilk aşamada şirketin Golf markasının üretileceği belirtildi. Açıklamaya göre Golf üretimi yüzde 10 ve yüzde 15 kapasiteyle başlayarak, adım adım artırılacak ve birkaç hafta içinde üretim kapasitesi yüzde 40 düzeyine yükseltilecek.

 

Açıklamada, bu çerçevede toplam 8,000 bin Volkswagen Group işçisinin Pazartesi gününden itibaren işbaşı yaptığı ve Golf modelinin ardından, VW Tiguan ve Touran modellerinin de üretimine başlanacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, Volkswagen Group Golf, Tiguan ve Touran modellerinin ardından SEAT markasıyla ürettiği Tarraco modelinin üretimine de Çarşamba günü başlayacak.

Volkswagen Group Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Tostmann, "Haftalar süren aranın ardından, Avrupa'nın en büyük otomobil fabrikasında üretimin yeniden başlaması, çalışanlarımız, bayilerimiz, yedek parça sağlayıcılarımız, Almanya ekonomisi ve Avrupa için önemli bir simge oluşturdu" dedi.

Tostmann, Volkswagen Group'un, üretim sürecinde çalışan sağlığının öncelikli olduğunu bu amaçla 100 noktalı bir plan hazırlayıp uygulamaya başladıklarını ekledi.

YORUMLAR 8
 • Kayserili Tüccar 1 yıl önce Şikayet Et
  1600. Otor sınırı kalksın , Elektrikli arabalara teşvik gelsin ,yeter artık 4 holdingin milleti tokatlayıp teneke tabut sattığı
  Cevapla
 • Bilinmeyen 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya arabaya doymadı gitti. Herkes elindeki araca 1 yıl fazla binse nolur?
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanya bir sürü zarar etti onun acısını çıkarmak istiyor. Avrupa’da güçlü olan yaşar, zayıflar ölür kafasındalar. Gördük işte Avrupa insan değil, vicdan yok, merhamet yok, aile yapıları bozulmuş. Para, maddiyat, malk, mülk dışında hiçbir şey düşünmüyorlar.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  4 yorum herkesin bakış açısı başka
  Cevapla
 • Tuğlu... 1 yıl önce Şikayet Et
  2. El uçtu hurda teşviki çıkartın ltf...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle