10 kamyon kar ile yerli otomobilin heykelini yaptılar

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobilin SUV versiyonunun buzdan heykeli yapıldı. Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda (DAKAF) sergilenen heykel için 10 kamyon karın kullanıldığı açıklandı.

10 kamyon kar ile yerli otomobilin heykelini yaptılar
10 kamyon kar ile yerli otomobilin heykelini yaptılar
GİRİŞ 06.03.2020 15:31 GÜNCELLEME 06.03.2020 15:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda (DAKAF),Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobilin buzdan yapılan heykeli sergilendi.

 

Verilen bilgiye göre, Atatürk Üniversitesi koordinatörlüğünde 5-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve Doğu Anadolu Bölgesinde eğitim gören üniversite öğrencilerini sektör temsilcileriyle buluşturan kariyer fuarında 440 stant açılarak öğrencilerle bilgi alışverişinde bulunuluyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin istihdam ve kariyer olanaklarını canlandırmak hedefi ile yapılan fuarın işveren ile öğrenci ve mezunlar arasında köprü vazifesi kurması amaçlanıyor.

 

Çok sayıda davetlinin ve öğrencinin katıldığı fuarda en fazla ilgiyi ise fuar merkezinin önüne Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykelcilik Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri tarafından yapılan yerli otomobil TOGG’un buzdan yapılan heykeli görüyor.

15 gün boyunca projesi yapılan heykelin yapımını 25 kişilik profesyonel ekip yaptı. 5 gün süren çalışmanın ardından heykel toplam 10 kamyon kar ile yapıldı.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Caner Şengünel, zorlu ve yorucu bir çalışma olduğunu ifade ederek, "Bizler DAKAF20’ye kendi alanımızdan bir ürünle dahil olmak istedik. Yaklaşık 15-20 gün devam eden ön çalışmaların ardından yerli ve milli otomobilimizin heykelini yapmaya karar verdik. Yaklaşık 25 kişilik bir ekip kurduk. Ekibin içinde öğrenciler ve akademisyenler yer aldı. 5 gün boyunca geceli gündüzlü çalışarak yapımını tamamladık. Yorucu bir süreç geçirdik. İlk başta buzdan yapmaya karar verdik ancak buzun sıcak havaya dayanamayacağını düşünerek yaklaşık 10 kamyon kar getirerek buzun üzerini karla kapladık'' dedi.

YORUMLAR 1
  • alper 1 yıl önce Şikayet Et
    nasıl bir çirkin görüntüdür bu arkadaş bari heykeltraş birine yaptırsanız şunu canımm otomobili soktukları hale bak
    Cevapla