Yerli otomobilin adresi resmiyet kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''yerli ve milli elektrikli otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği'' müjdesinin ardından, askeri alan olan söz konusu yerin sanayi alanına dönüştürülmesiyle ilgili plan değişikliği Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Yerli otomobilin adresi resmiyet kazandı
Yerli otomobilin adresi resmiyet kazandı
GİRİŞ 05.03.2020 14:55 GÜNCELLEME 10.03.2020 17:14
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nca yapılacak yerli ve milli elektrikli otomobilin Aralık ayında Gebze’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceğini müjdelemişti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gemlik’te askeri alan olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresinin yerli otomobile ayrılacağını söylemişti.

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş.

 

YERLİ OTOMOBİL İÇİN OY BİRLİĞİ

Yerli ve milli otomobilin Bursa’da üretilecek olması kentte büyük bir heyecana neden olurken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de tarihi yatırım için gerekli planlama çalışmalarını tamamlandı.

Plan değişikliği Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi

İŞTE TÜRKİYE'NİN YERLİ OTOMOBİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Gebze'de gerçekleştirilen yerli otomobilin tanıtımı görkemli bir törenle yapıldı.

İmar planlarında askeri alan olarak görülen yerin sanayi alanına alınmasıyla ilgili karar için Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda Gemlik İlçesi Gençali Mahallesi 1753 parsele ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa İli Çevre Düzeni Plan Değişikliği ve Plan Notu İlavesi görüşüldü.

İmar Komisyonu’nca uygun görülen, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yerli ve milli imalatlara yönelik ülke sanayi stratejisi kapsamında sanayi alanı oluşturulabilir hükmü eklenmesine ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa ili çevre düzeni planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca yerli ve milli elektrik otomobil için sanayi alanına alınan yerin 1/25.000, 1/5000 ve 1/1000’lik planları da oybirliğiyle meclisten geçti.

BURSA'YA GÜÇ VERECEK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yerli otomobilin hem ana sanayi hem de yan sanayi olarak Bursa ekonomisine güç katacağını, bu yatırımın Bursa’nın bütün ilçelerine ciddi faydalar sağlayacağını söyledi.

Bursa’da yerli ve milli elektrikli otomobil üretecek fabrika yapılacak olması ve yan sanayide de ciddi bir açılıma sebep olacağı için heyecan duyduklarını dile getiren Başkan Aktaş, “2018 yıl Mart ayında külliyede Sayın Cumhurbaşkanımızla yaklaşık bir saat görüşme yaptım. Bu söz konusu yeri de ben söyledim. Askeri hara olarak kullanılan alanın ülke ekonomisi, şehir ekonomisi açısından rantabl kullanılmadığını ifade ettim. Orada yapılan işlemleri asla küçümsemiyorum onlar da çok önemli hizmetler ancak burayı ülke ekonomisine daha iyi kazandırabilir miyiz? Onu paylaştım. Bugün aldığımız kararın hem ülke ekonomisine hem kentimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

ETİKETLER
TOGG
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Ismail Gürel 1 yıl önce Şikayet Et
  Masallah çok güzel artık sabirsizlikla bekliyoruz otomobilin bir an önce seri üretime gecmesini. Tekrar Masallah bu kadarını beklemiyordum benim bile hayalimin üstünde bir araç olmuş insallah bitanesi bize nasip olur
  Cevapla
 • Serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Tesla 35000 dolara çıkardı ilk ucuz aracını orda asgeri ücret 1900 dolar yani bizimkiyle aynı bu aracda 35ooo e satılırmı
  Cevapla
 • GökSar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu araba için verebileceğiniz 500.000TL niz varsa neden olmasın?
  Cevapla
 • Cemaleddin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun ama vatandaş için de düşünülmesi lazım fiyatın uygunluğu açısından
  Cevapla
 • BirZamanlarİşszdik 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkede sanayileşme açısından bakıldığında, şehirler arasında ciddi bir uçurum söz konusu. Tamam sanayi bölgesinde olsun düşüncesi kulağa hoş geliyor ama, bunun belli parçalarının fabrikalarını sanayide geri kalmış şehirlere kurup, oralardaki istihdama da katkıda bulunmak kulağa daha hoş gelmiyor mu?
  Cevapla
 • Nur 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok ğüzel de piyasaya ne zaman sürülecek tahammülüm bitti .fiyatıda yüksek .orta düzede de üretilir İnşallah
  Cevapla
 • Ercan muş 1 yıl önce Şikayet Et
  Mükemmel
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle