Volkswagen'in yeni modeli! Görselleri sızdırıldı

Volkswagen'in 2020'de tanıtacağı en önemli modellerden birisi olan yeni jenerasyon Golf GTI, Cenevre Otomobil Fuarı'nda yapılacak lansmanı öncesinde sosyal medyaya sızdırıldı.

Volkswagen'in yeni modeli! Görselleri sızdırıldı
Volkswagen'in yeni modeli! Görselleri sızdırıldı
GİRİŞ 21.01.2020 11:30 GÜNCELLEME 21.01.2020 17:12

Mart ayında dünyaya tanıtılacak olan Golf 8 temelli hot hatch'in arka kısmının kamuflajsız görüldüğü fotoğraflar bizce yelpazede Golf R'ın hemen altında yer alacak GTI TCR versiyonuna ait. Büyücek bir bagaj üstü spoyler taşıyan otomobil, bir Golf GTI geleneği olan çift egzoz çıkışı ve görece agresif difüzörüyle dikkat çekiyor.

 

Bir Volkswagen klasiği olarak evrimsel tasarım anlayışının ürünü olacak Golf 8 GTI, büyük ölçüde Mk7 ile benzer detayları taşıyacak. Yukarıdaki Instagram gönderisinde görülen jantlar aslında aracın taşıdığı en büyük fark fakat VW, müşterilerine bu konuda bir dizi seçenek sunacaktır.

 

Marşpiye ekiyle de dikkat çeken yeni Golf GTI, daha sıkı süspansiyon ayarları sayesinde normal Golf'e göre yere daha yakın duracak. Yeni logonun altına uygulanan beyaz bandın altında ise yüksek ihtimalle "G O L F" yazıyor ancak aracın herhangi bir yerinde GTI logosu görmüyoruz.

Belki de VW, ateşli modelde Golf yazısı yerine bu bölüme "G T I" armasını da koyabilir. Ya da standart Golf'lerde motorun adının yazdığı yerde kırmızı renkli bir GTI amblemine de yer verilebilir. 

İddialara göre standart Golf GTI, 2.0 TSI motorundan hafif hibrit sisteminin desteğiyle 235 bg güç üretecek. Hem 6 ileri manuel, hem de 7 ileri DSG şanzıman ile sunulması beklenen Golf GTI'ın TCR versiyonunun 290 bg güç ve limitli kaydırmalı (kilitli) diferansiyel, daha büyük jantlar, takviyeli frenler ve alçaltılmış sürüş yüksekliği gibi ekstralar getireceği tahmin ediliyor.

KAYNAK: MOTOR 1
ETİKETLER
golf 8
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL