Trafikte en çok sinirlenenler hangi marka araç kullanıyor?

Fransa’da yapılan bir kamuoyu araştırmasında sürücülerin trafikte sinirlenmeleri ile kullandıkları araçların markası arasındaki bağ incelendi. Atomik Research adlı kuruluşun anketine göre trafikte en çok sinirlenenler Audi sürücüleri oldu. Ankete katılan Audi marka otomobil kullanan sürücülerin yüzde 35’i trafikte sık sık sinirlendiğini belirtti.

Trafikte en çok sinirlenenler hangi marka araç kullanıyor?
Trafikte en çok sinirlenenler hangi marka araç kullanıyor?
GİRİŞ 18.01.2020 14:17 GÜNCELLEME 18.01.2020 14:17
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Audi’yi yine aynı oranlar Kia sürücüleri takip ediyor. Trafikte en çok sinirlenenler listesinde ilk sıralarda Alman markaları tercih edenler bulunuyor. BMW ve Mercedes kullanıcıları yüzde 31 oranıyla Audi ve Kia’yı takip ediyor.

 

 

Araştırmaya göre en az sinirlenen sürücüler ise Peugeot (yüzde 18), Nissan (yüzde 11) ve Toyota (yüzde 11) kullanıcıları.

Araştırma sonucunda ortaya çıkan sıralama:

 

 

Audi : 35%

Kia : 35%

BMW : 31%

Mercedes : 31%

Chevrolet : 27%

Hyundai : 27%

Citroën : 24%

Alfa Romeo : 24%

Seat : 23%

Fiat : 19%

Volkswagen : 19%

Renault : 19%

Ford : 18%

Peugeot : 18%

Nissan : 11%

Toyota : 11%

ARACINI YAVAŞ KULLANANLARA DA SİNİRLENİYORLAR

Sürücülerin sinirlenme gerekçeleri arasında trafik kurallarına uymama (yüzde 69) ve trafik sıkışıklığı (yüzde 38) ilk sıralarda yer alıyor. Sürücüleri direksiyon başında öfkelendiren diğer gerekçeler ise şöyle: Acemi şoförler (yüzde 37), hız limitini aşanlar (yüzde 37) ve aracını çok yavaş kullananlar (yüzde 32).

Diğer yandan ülkenin güneyinde, sıcak bölgelerde yaşayanların ülkenin kuzeyine oranla trafikte daha çok sinirlendiği tespit edildi. Araştırmaya katılanlar ayrıca, yaşlıların yeniden trafik testine sokulması gerektiğini (yüzde 65) savunuyor.

Sürücülerin direksiyon başında öfkelerini ifade şeklinde ise “kendi kendine söylenme” ön plana çıkıyor. Ankete katılanların yüzde 28’i sadece söylendiğini ifade ederken, yüzde 19’u hakaret içerikli sözler sarf ettiğini, yüzde 15’i ise korna çaldığını belirtiyor.

KAYNAK: EURONEWS
YORUMLAR 12
 • Asım 2 yıl önce Şikayet Et
  en çok sinirlenenler arabalarının göründüğü kadar iyi olmadığını anladıklarından.
  Cevapla
 • Tofaş K 2 yıl önce Şikayet Et
  yani tofaş kullanın diyor,arabamıza sahip çıkalım
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  bu konuda yorum yapmaya çalışmak bile saçmalık. Araba markasıyla sinirlenme arasında hangi mantıkla, hangi sebeple bağ kurmaya çalışmışlar, neyi amaçlıyorlar anlamak mümkün değil.. araç kullananların gelir durumuyla yada arabaların motor gücü vs. olsa bir derece anlaşılabilir.
  Cevapla
 • Faruk D. 2 yıl önce Şikayet Et
  Renault Citroen Peugeot Fransa mali.nissaninda Renault ile ortaklığı var.yani Fransa mali otolar çok iyi alamam malları ve diğerleri kötü.franszlarin yaptığı araştırma
  Cevapla
 • Ünal. 2 yıl önce Şikayet Et
  Honda kullanın hiç sinirlenmezsiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle