Yeni Captur artık daha olgun!

Tepeden tırnağa yenilenen Renault Captur, ikinci nesliyle yollara çıkmaya hazır. Yeni Captur ilk nesile kıyasla daha olgun, daha büyük ve daha maskülen...

Yeni Captur artık daha olgun!
Yeni Captur artık daha olgun!
GİRİŞ 09.01.2020 11:10 GÜNCELLEME 12.01.2020 16:07

Boyutları büyüyen ve kardeşi Clio'dan tasarım detayları taşıyan B-crossover, CMF-B platformunun güncel versiyonuna geçti. Parçalarının %85'i yenilenen Mk2 Captur selefine göre daha hafif, daha aerodinamik, daha sessiz ve daha verimli.

 

 

Aks mesafesi 2, uzunluğu 11 cm artan yeni Captur'da donanım paketine göre 18 inçe kadar çıkan jantlar var. LED ön farlara ve stoplara sahip crossover'da 11 gövde rengi, 4 tavan rengi ve 3 kişiselleştirme paketiyle toplamda 90 farklı kombinasyon sunuluyor.

 

 

Yenilenen tamponla iyi şekilde bütünleştirilen C şekilli LED gündüz farlarının arasında Clio'dakine benzer bir ızgara görüyoruz. Arka farları spor otomobilleri andıran Captur'un arka çamurluk çevresine eklenen krom detaylar ise şıklığı arttırmış. Renault, yeni Captur'da tavan raylarını ve açılır cam tavanı ise opsiyon listesine eklemiş.

Bagaj hacminde 536 litreye ulaşan yeni Captur bu alanda segmentinin en iyisi konumunda. Kabinde ekstra 27 litre hacim sunan Captur'da opsiyonel Bose ses sisteminin bas hoparlörü ise aracın sağ tarafına entegre edildiği için yükleme alanından çalmıyor.

2020 Captur, tıpkı kardeşi gibi gücü 100 ile 155 bg arasında değişen 1.0 ve 1.3 benzinli motorlardan beslenecek. Dizel kanadında ise ünlü 1.5 dCi 95 ve 115 bg'lik güç çıkışlarıyla müşteri bekleyecek. Motor seçeneğine göre 5 veya 6 ileri manuel, ya da 7 ileri EDC şanzıman alınabilecek.

ETİKETLER
Renault Captur
YAZDIR