Üretimi duran TEMSA'dan yeni açıklama

Türkiye'ye ait ilk ve tek yolcu otobüsünü üreten TEMSA'dan üretimin durdurulmasının ardından yeni bir açıklama daha geldi. Şirketten yapılan açıklamada, en kısa zamanda fabrikanın tekrardan çalışır hale getirilmesi için büyük gayret içerisinde olunduğu ifade edildi.

Üretimi duran TEMSA'dan yeni açıklama
Üretimi duran TEMSA'dan yeni açıklama
GİRİŞ 21.12.2019 10:22 GÜNCELLEME 21.12.2019 14:02
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

TEMSA Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den üretimin durdurulmasının ardından son durumu hakkında kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bir basın açıklaması yapıldı.

 

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şirketimiz halihazırda direk 1,300 kişi ve Adana’daki bağlı yan sanayisi ile birlikte 3,000 kişiye yakın istihdam sağlıyor olması ve yurt dışında Ülkemizi tanıtan bir yerli marka olması nedeniyle yaşanan gelişmeler Türkiye’deki büyük bir kitleyi çok yakından ilgilendirmektedir.

 

 

TEMSA olarak istihdamını sağladığımız binlerce kişinin çalışmaya devam edebilmesi için yüksek bir gayret içerisindeyiz.

En kısa zamanda fabrikamızı tekrar çalışır hale getirmek ve çalışanlarımızla birlikte Ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmek en büyük arzumuzdur.

Bu süreci değerli çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve kamuoyunun desteği ve sabrıyla en kısa sürede neticelendireceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Bize destek olan halkımıza, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve güvenlerinden ötürü tüm müşteri ve bayilerimize teşekkür ederiz.

İsviçreli True Value Capital Partners’a satılan şirket, bankaların kredileri erken çağırmasını öne sürerek çalışmalarını durdurduğunu açıklamıştı. Temsa Adana fabrikasında bin 300, yan sanayicilerle birlikte 3 bin kişiye istihdam sağlıyor.

YORUMLAR 11
 • Fuat 2 yıl önce Şikayet Et
  Devlet çalıştırsın kardeşim ,bıktık bu koç ailesinin ayak oyunlarından. Kayyum atayın gitsin.
  Cevapla
 • YÖRÜK 2 yıl önce Şikayet Et
  Yabancılar bu işi çok güzel yapıyor Türkiye ki kar eden şirketleri satın alıp zarar ettirip kapattırmak bu bir oyun yıllar önce OMO içinde aynı taktik yapıldı.
  Cevapla
 • tatvan 2 yıl önce Şikayet Et
  yazik oldu
  Cevapla
 • Han 2 yıl önce Şikayet Et
  Merkel gibi yapmak lazim El koyacaksin kayyum sart
  Cevapla
 • malos 2 yıl önce Şikayet Et
  bu koç ve sabancı ailesinin bir şekilde yavaş yavaş piyasadan kaldırılması lazım. Gayrimilli, tek işi montaj olan karunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle