Son Dakika: Yerli otomobilde müthiş gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malezya'da Türk basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gelen son dakika haberine göre Erdoğan, yerli otomobilin 27 Aralık Cuma günü Gebze'de ön gösteriminin yapılacağını duyurdu.

GİRİŞ 20.12.2019 13:59 GÜNCELLEME 20.12.2019 16:27
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya'da düzenlenen Kuala Lumpur Zirvesine katıldı. Erdoğan burada ÜLKE TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün de aralarında bulunduğu Türk gazetecilerle bir araya gelerek gündemdeki önemli soruları yanıtladı. Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı yerli otomobil için tarih verirken ve TOKİ ile ilgili de kritik sözler sarf etti.

 

 

Kasım ayı konut satış rakamları açıklandı. Geçtiğimiz ayın Kasım ayına göre yüzde 54,4 artış gözlemledik. Az önce yatırımlara işaret ettiniz. Özellikle sanayi yatırımlarında hızlanma bekleniyor. Yeni destekler olacak mı? Bir de ek olarak Türkiye'nin Otomobili Projesinde ne durumdayız? Hem proje ile hem yatırımlarla ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

 

TOKİ ile 100 bin konutun adımını attık. E-devletten 128 bin, bankadan 150 bin bin civarında müracaat oldu. Bu rakamlar bu konuda halkımızın ne kadar yüksek bir beklentisi olduğunu, TOKİ'ye ne kadar güvendiğini gösteriyor. Şimdi bunu yaptığımızda ortaya bir şey çıkacak.

Konut sektörü birçok sektörü hareketlendiriyor. En az 250 kalem. Burada bir hareketlenme meydana gelecek. Bunun yanında özel sektör noktasında inşallah müteahhit firmalarımızın da bir hareketliliği olmaya başlayacak. Yani bu bizim için önem arz ediyor ve her yıl asgari 100 bini planlıyoruz ama bu 100 binin üzerine de çıkabilir.

Mesela şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız "Biz bunu 200 bine çıkaralım" dedi. "Önce 100 bini şöyle bir oturtalım, 100 bini süratle sahiplerine zamanında teslim edelim. Ondan sonraki süreci ayrıca değerlendirme durumuna geliriz" dedi.

Türkiye'nin Otomobili sorusuna gelince, "(ön gösterimi) 27 Aralık Cuma günü Gebze'de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım" dedi.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 96
 • sosyalist 6 ay önce Şikayet Et
  bu günkü gümrük birliği kurallarıyla piyasaya çıkarsa rekabet edemez,gümrük birliği güncellenmelidir.
  Cevapla
 • otokolik 6 ay önce Şikayet Et
  yerli araç çıkar fiyatı 250-300 bin ile ulaşılamaz olur,bu arada 100 yıldır üretim yapan firmalarda yerliyi bitirmek için ciddi indirimler yaparlar,sözün kısası orta direğin alamayacağı oto ölü doğar.
  Cevapla
 • Lotuss 6 ay önce Şikayet Et
  Burada önemli olan yerli oto ise de asıl mesele bu teknolojiyi normal uol yol otomobillerine lpg dönüşümü gibi uygulamak yoksa çok geriden gideceğimiz aşikar
  Cevapla
 • vatanicin 6 ay önce Şikayet Et
  Bir aracın adı Özdemir olsun, dünyaya sömürgeci firmalara ülkelere mesaj olsun.
  Cevapla
 • Nazım Zengin 6 ay önce Şikayet Et
  Tek maaşın gözüne bakan bir düz memur olarak benim için hayal görünse de memlekete hayırlı olur inşallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle