Türkiye'de en çok satan modeli yenilendi!

Honda, ilk önce Amerika Birleşik Devletleri versiyonunu yenilediği Civic'in sedan versiyonunu geçtiğimiz aylarda makyajlamıştı. Şimdi bu değişim 5 kapılı hatchback'e de uyarlandı.

Türkiye'de en çok satan modeli yenilendi!
Türkiye'de en çok satan modeli yenilendi!
GİRİŞ 17.11.2019 17:52 GÜNCELLEME 17.11.2019 17:52
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

2020 Honda Civic, arayı çok soğutmadan Avrupa versiyonuyla da karşımıza çıkarıldı. Markasının makyaj niteliğindeki ufak değişimleriyle güncellediği Civic, ülkemizin en çok satan modellerinden olma iddiasını yeni model yılıyla da devam ettirecek.

Tasarım noktasında tampon başta olmak üzere gövde üzerinden yapılan dokunuşlarla zenginleştirilen otomobil için önceki versiyonda opsiyonel olarak sunulan bazı donanımların artık standart haline getirilmiş olması da yine kullanıcıların dikkatini çekecek noktalar arasında yer alacak.

Honda ekibinin otomobil üzerinde yaptığı tasarımsal değişimlere ilk olarak dışarıdan bakalım. Burada ön tampon ve sis farlarının çevresinde hissettiğimiz sezgisel değişimler, yine gövdenin önemli parçalarından olan hava kanallarındaki diğer noktalarla destekleniyor.

Standart haline getirilen ve deneyime en büyük etkiyi verecek olansa full-LED ışıklandırma grubu olacak.

Bu bölümle birlikte Civic’in far grubu tasarımında yine tasarımsal değişim bizleri bekliyor. Ailenin teknolojik destek olarak standart listesinde ise; çarpışma önleyici fren desteği, adaptif hız sabitleyeci, şerit değiştirme uyarısı, şerit takip sistemi ve trafik işaretleri algılama gibi kullanışlı parçalar yer alıyor.

Her makyaj operasyonunda olduğu gibi yeni jant tasarımı seçenekleri ve gövde renkleri de yine katalogda bizleri selamlayanlar arasında. Kokpit bölümünde ise malzeme kalitesinde deneyime olumlu etki yaratacak ufak değişimler ve elektronik olarak ayarlanabilen koltukları ön planda görmek mümkün.

Honda, 2020 model yıllı Civic versiyonlarının kaputunun altında herhangi bir değişim yapmamayı tercih ediyor. Bu da halihazırda satışta olanların birebir şekilde devam edeceği anlamına geliyor elbette. Aileye kısa süre önce dahil olan 1,6 litrelik dizel motor 120 PS güç ve 300 Nm torkla yine listede kendisine yer bulacak.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Hakan Karataş 8 ay önce Şikayet Et
  şu sıralar spor sedan tarzı bir araç arıyorm bu yüzden sürekli araştırma içerisindeyim her markada bakıyorum ama geçenlerde peugeot bayisinde 508i inceleyeyim dedim nasıl bir arabaymış felan diye peugeot markasının yabancısıyım ama yeni 508 bu sınıfta bence 2020'nin en çok satan aracı olacaktr
  Cevapla
 • Adana01 8 ay önce Şikayet Et
  hondafelan almayın adam fabrikayı taşıdı defolup gitti.cidden. demek ki güvenmiyor bize. bir wos wos toyota kadar olmadı
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 8 ay önce Şikayet Et
  Gerzek japonlar Türkiye'de fabrika kapatıyor. Buraya uygun model üretmek yerine defolup gitmeyi tercih etti. Alır mıyız bundan sonra ...?
  Cevapla
 • gakko 8 ay önce Şikayet Et
  Avrupa markalarindansa Honda daha iyi ve mantikli
  Cevapla