3 banka daha taşıt kredisi kampanyasına katıldı

Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve EmlakBank, hazırladığı otomotivde yerli üretime özel taşıt finansman paketleri kapsamında, müşterilere 60 ay vade ve 500 bine varan tutarlarda aylık yüzde 0,49-0,69 oranla finansman sağlayacak.

3 banka daha taşıt kredisi kampanyasına katıldı
3 banka daha taşıt kredisi kampanyasına katıldı
GİRİŞ 07.11.2019 13:11 GÜNCELLEME 07.11.2019 17:20
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve EmlakBank'tan yapılan ortak açıklamaya göre, 3 kamu katılım bankası, otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacıyla bir kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında 3 kamu katılım bankası, Türkiye'de üretim yapan otomotiv markaları ile iş birliğine gitti.

 

Bu kapsamda fiyatı 50 bin lira ila 120 bin lira arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 12-60 ay vade için aylık finansman oranı yüzde 0,49-0,69 olarak uygulanacak. Öte yandan, fiyatı 72 bin lira ila 500 bin lira arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlar için 12-60 ay vadeli finansmanın oranı da aylık yüzde 0,49-0,69 olacak.

Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Renault Mais ve Toyota; ticari araçlarda ise BMC, Fiat, Ford Otosan, GAZ Grup, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar ve Temsa oldu.

 

Bugünden itibaren başlayan kampanya, 31 Aralık'a kadar sürecek.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olmak üzere 3 kamu bankası da 1 Ekim'de otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacıyla bir kampanya başlatmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Burak 1 yıl önce Şikayet Et
  Yapılandırma yapın müslüman katılım bankaları yazık
  Cevapla
 • yakup 1 yıl önce Şikayet Et
  içimiz dışımış faiz oldu islam devletiyizya
  Cevapla
 • Okan 1 yıl önce Şikayet Et
  İkinci el e de bir destek atsalar da fakir de arabasına binebilse
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  faizler değil ötv düşsün ,faiz günahtır girmiyek
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  "faiz" işini nasıl yapacaksınız katılım bankalarında?! buna bir çözüm var mı? Dar gelirli olanları ev sahibi yapmak için uygun oranda "faiz"li kredi olacakmış. "Faiz" hassasiyeti olan dar gelirli olanların için bir planınız yok mu?
  Cevapla