Volkswagen Grubu, o iddialara cevap verdi

Volkswagen Grubu, Bloomberg’in firmanın Lamborghini'yi satmayı veya halka arz etmeyi planladığını öne süren raporuna cevap verdi.

Volkswagen Grubu, o iddialara cevap verdi
Volkswagen Grubu, o iddialara cevap verdi
GİRİŞ 15.10.2019 11:19 GÜNCELLEME 15.10.2019 11:20
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Bloomberg, geçtiğimiz hafta sonu paylaştığı raporda Alman otomobil üreticisinin Lamborghini'yi elektrikli otomobillerin gelişimi ve seri üretimi için kaynak artırma amacıyla halka arz edebileceğini veya markayı satışa çıkarabileceğini öne sürmüştü. Bloomberg aynı zamanda, VW Grubu’nun Volkswagen, Porsche ve Audi markalarına odaklanmak istediği iddia etmişti.

 

 

Pazar günü Reuters'e konuşan bir Volkswagen sözcüsü Bloomberg’in iddialarını yalanladı.

VW sözcüsü, “Lamborghini'nin satışı veya halka arzı için bir planımız yok. Bu spekülasyonlar asılsızdır.” dedi.

 

 

Volkswagen Grubu raporu reddetse de, Lamborghini'nin gelecekte satılması veya halka arz edilmesi imkansız değil. Birkaç yıl önce FCA, Ferrari'yi halka arz etti ve şirketin değeri önemli ölçüde artış gösterdi.

Lamborghini’nin değeri son zamanlarda 11 milyar dolara yükseldi ve analistler, özellikle Urus’un artan satış rakamlarıyla markanın halka arz için iyi bir aday olduğunu kaydediyor.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess daha önce yaptığı bir açıklamada grubun değerinin şu anki 89 milyar dolardan, en az 220 milyar dolara çıkmasını istediğini belirtmişti. Lamborghini gibi bir varlığı halka arz etmenin firmayı bu amaca yaklaştıracağına şüphe yok.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • mert 10 ay önce Şikayet Et
  bu iddianın yalan olduğu iyi oldu ülkemiz için büyük bir eksik olacaktı çünkü
  Cevapla
 • gakko 11 ay önce Şikayet Et
  Bu firmayi ve Reno ile Fiati kovun bu ülkeden Ab araçlarina sonirlama getirin ülkemizde
  Cevapla
 • Baba kartal 11 ay önce Şikayet Et
  Volkswagen almayın yatırımı askıya almışlar madem
  Cevapla
 • Vatansever 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen. Sakın bunların arabalarını almayın, elinizdekini de satın. Almanlar türk mallarını boykot ediyor. Aradaki fark: onlarda ham madde yok. Alıp, işliyor ve satıyor. Bizde ham madde çok!
  Cevapla