Nissan Juke, yeni tasarımıyla Sofya'da tanıtıldı

2020 Nissan Juke yenilenen iç ve tasarımı ile hayranlarının etkilemeyi başardı. Nissan'ın kompakt crossover modeli Juke'un 2. jenerasyonu, geçtiğimiz ayın başlarında internet üzerinden resmi olarak duyuruldu. İşte tüm detaylar...

Nissan Juke, yeni tasarımıyla Sofya'da tanıtıldı
Nissan Juke, yeni tasarımıyla Sofya'da tanıtıldı
GİRİŞ 14.10.2019 16:34 GÜNCELLEME 16.10.2019 17:19

Frankfurt Otomobil Fuarı 2019 kapsamında bu aracı göremedik. Çünkü Nissan, Frankfurt yerine Sofya Otomobil Fuarı 2019'u seçmiş.

 

 

Bu yıl için Avrupa'daki son otomobil fuarı olan bu fuarda bugünlerde sergilenen yeni Juke'un Avrupa satışlarına da önümüzdeki ay başlanacak. Sofya'da sergilenen Juke'a baktığımızda ise aracın tam donanımlı bir örnek olduğunu görüyoruz. Aracın iç mekanında bolca deri ve Alcantara döşemeler yer alıyor. Buna ek olarak Bose ses sistemi, ısıtmalı koltuklar, 19 inç'lik çift renkli çelik jantlar gibi şeyler de sergilenen araçta yer almış.

Aracın kaputu altında da firmanın yeni 1.0 litrelik 3 silindirli turbo benzinli motoru yer alıyor. Bu motor 118 beygir güç üretiyor ve sergilenen araçta 6 ileri manuel bir şanzıman ile kombine edilmiş. Tabii bu motorda 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman opsiyonu da yer alıyor.

 

 

Aracın boyutlarındaki artış da artık daha iyi iç mekan hacmi anlamına geliyor. Aracın diz mesafesinde 5.8 cm, baş mesafesinde de 1.1 cm'lik bir artış olduğu belirtiliyor. Bagaj hacminde de %20 oranında bir artış gerçekleşmiş ve yeni hacim 422 litre haline gelmiş.

Yeni Juke'un satışlarına da önümüzdeki ay başlanacağını belirtmiştik. Fakat aracın ülkemizdeki motor seçeneklerinin ve fiyatlandırmasının nasıl olacağı konusunda henüz bir bilgimiz yok.

KAYNAK: MOTOR1
ETİKETLER
nissan juke
YAZDIR