Hükümetten yüzde 60’a varan teşvik!

Hurda teşvik oranlarında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arası olan teşvik rakamlarının artarak 12 bin ile 15 bin lira arasında olduğunu söyleyen Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, hükümetin Hybrit araçlarda da vatandaşlara yüzde 60’a varan teşviklerinin de olduğunu belirtti.

Hükümetten yüzde 60’a varan teşvik!
Hükümetten yüzde 60’a varan teşvik!
GİRİŞ 11.08.2019 15:53 GÜNCELLEME 11.08.2019 17:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, geçtiğimiz aylarda onaylanan hurda teşvikleri ile ilgili bilgiler paylaştı.

 

 

Hurda teşvik oranlarında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arası olan teşvik rakamlarının artarak 12 bin ile 15 bin lira arasında olduğunu söyleyen Pakize Genç, hükümetin Hybrit araçlarda da vatandaşlara yüzde 60’a varan teşviklerinin de olduğunu belirtti.

Hybrit araçların revaçta olduğunu ve hükümetin bu araçlarda yüzde 60’a varan teşviklerinin bulunduğunu söyleyen Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, “Geçtiğimiz aylarda hurda teşvik oranında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arasında değişen bir indirim yansıması söz konusuydu ama bu oran arttı ve yine ÖTV oranına göre belirlenme sureti ile, 12 bin ile 15 bin lira arasında değişen hurda teşviki söz konusu şu an. Bilindiği gibi hükümetlerin zaten çevreyi koruma kanunu uyarınca, ‘Hybrit’ araçlara desteği söz konusu. Hükümetimizin de hybrit araçlarda yüzde 60’a varan ÖTV teşviki mevcut. Bu araçlar da zaten şu an da rövanştalar. Toyota markasının bu ay için belirlemiş olduğu kampanyayla bazı modellerimizde 10 bin 700 liraya varan indirimler söz konusu. Bu indirimler ve hurda teşviki ile beraber çok cazip oranlara düşüyor fiyatlar. Tüm vatandaşlarımızı Toyota Plaza Aksoy’a davet ediyor ve herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
KDV
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Zeki Hürriyet 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah bir önce gereken düzenleme yapılır :)
  Cevapla
 • Zeki Hürriyet 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah bir önce gereken düzenleme yapılır.
  Cevapla
 • blob 2 yıl önce Şikayet Et
  iyi ama dolar düştüğü halde fiyatlar fırladı, 6 ay önce 138 bin lira olan araç bu gün hurda teşvikli 169 bin, teşvik olmasan 182 bin, bu mantığı anlayamıyoruz, 6 ay içinde kim 30 bin, 40 bin fazla kazandı ki??
  Cevapla
 • Alperen Şahin 2 yıl önce Şikayet Et
  Güzel ve yerinde bir uygulama olmuş. İnşallah olumlu sonuçlanır.
  Cevapla