Uber, ‘‘uçan taksi’’ için 3 şehir belirledi

Uluslararası taksi şirketi Uber, dünyadaki ilk ‘‘uçan taksi’’ uygulaması için seçilen pilot şehirlerin Melbourne, Dallas ve Los Angeles kentleri olduğunu ilan etti.

Uber, ‘‘uçan taksi’’ için 3 şehir belirledi
Uber, ‘‘uçan taksi’’ için 3 şehir belirledi
GİRİŞ 12.06.2019 12:03 GÜNCELLEME 12.06.2019 12:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Asya Uber Bölge Müdürü Susan Anderson, Avustralya’nın Melbourne, ABD'nin Dallas ve Los Angeles'in ‘‘uçan taksi’’ (Uber Air) uygulamasında pilot kentler olarak seçildiğini, Melbourne’deki test uçuşlarının 2020’de, ticari uçuşların ise 2023 yılında başlayacağını açıkladı. 

 

 

Avustralya pazarına girdikleri 2012 yılından bu yana taşıdıkları 3,8 milyondan fazla yolcunun, ülkede Uber’in benimsendiğini gösterdiğini ifade eden Anderson, uygulamanın Melbourne’ün ardından yakın bir zamanda ülkenin diğer şehirlerinde de başlatılacağını bildirdi. 

Federal ve eyalet hükümetlerinden önemli oranda destek gördüklerini vurgulayan Anderson, ‘‘Avustralya hükümetleri ulaşım ve gelecekteki taşımacılık teknolojisine, ileriye dönük bir yaklaşımda bulunmuştur. Bu, benzersiz demografik ve coğrafi faktörlerin yenilik ve teknoloji kültürüyle birleştiğinde, Melbourne'ü Uber Air için mükemmel bir üçüncü pilot şehir yapıyor.’’ ifadelerini kullandı. 

 

 

Dikey kalkış ve iniş teknolojisinin kullanıldığı küçük ve elektrikli uçaklarla başlatılması planlanan uygulamada, ilk etapta havaalanları, otoparkların çatıları ve mevcut helikopter pistlerinin kullanılması öngörülüyor. 

Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi (CASA) tarafından 29 Aralık 2018'de yapılan açıklamada, "uçan taksi" uygulamasının oldukça güvenli ve uygulanabilir bir çözüm olduğunu ifade edilerek sistemin başlatılması için herhangi bir engelin bulunmadığı belirtilmişti. 

ETİKETLER
yeni zellanda
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd de taksiler ucacak biz deki taksiciler hala birbirleriyle kavga ediyorlar
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işi büyütmeye gerek yok. Çık bir drone üzerine git gideceğin yere. Veya iki büyük kuş yakala at arabası yap üç git gideceğin yere. Nasıl parlak fikir.
  Cevapla
 • 65 van 1 yıl önce Şikayet Et
  ne kadar güvenli tartışılır
  Cevapla
 • kasımpaşa lı 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyede de tutar .1 taksi plakası 2 trilyon TL. × 3 taksi sahibi =6trilyon=1milyon $ birleşirse 1 uçan taksi aldığinda yaklaşık şimdiki kazancının en az 2-3 katı para kazanır. stres yok kazanç bol..
  Cevapla
 • bir dost 1 yıl önce Şikayet Et
  bizimkiler de plaka değeri için dünyayı yıkıyor
  Cevapla