Türklerin tepkisini çekmişti! BMW'den açıklama geldi

Almanya’nın Münih şehrindeki Bavyera Motor Tesisleri (BMW)’nin Garching tesislerinde ‘Türkçe konuşma yasağı’ getirildiğine dair iddialara dair işletmeden açıklama geldi. Açıklamada, ’’120 ayrı milliyetten insan çalıştıran BMW tesislerinde, 'Türkçe konuşma yasağı' olması mümkün değil. Buna asla müsaade etmeyiz’’ denildi.

Türklerin tepkisini çekmişti! BMW'den açıklama geldi
Türklerin tepkisini çekmişti! BMW'den açıklama geldi
GİRİŞ 19.03.2019 21:23 GÜNCELLEME 19.03.2019 21:25
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Başta BİLD gazetesi olmak üzere ülke medyasında geniş yer alan ’’BMW’de Türkçe konuşma yasağı’’ başlıklı haberlerle ilgili RedaktionsNetzwerk Deutschland’a açıklamalarda bulunan BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey, ’’Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip bu tür bir yasağın bırakın sosyal tesisleri kapsamasını, işyerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır kesin ve net bir dille ifade ettik’’ derken, sadece herkesin katıldığı ‘genel çalışma toplantılarında’ Almanca konuşulmasından yana olduklarını belirterek, ‘yasak’ iddialarını yalanladı.

 

'GÜNDEMDE OLAMAZ'

’’BMW işletmelerinde kurumsal olarak kesinlikle bir ‘Türkçe konuşma yasağı’ hiç bir an gündemde olmadı ve olamaz’’ diyen BMW İşletmeleri Sözcüsü Frey, 120 milliyetten çalışanlarından bir kişiye bile herhangi bir ayrımcılık veya ona benzer yasakların olamayacağını, böyle şeylere hiç bir zaman izin vermeyeceklerini belirtirken; dışlamanın her türlüsüne de asla tahammül etmelerinin söz konusu olmadığını vurguladı.

YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Ben 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk ve müslüman düşmanlığı. Batılılar her zaman ırkçı kalacak. Alman arabası yerine japon alın. Kafirlerin dini imanı paradır
  Cevapla
 • Ben 1 yıl önce Şikayet Et
  Buna benzer olaylarda Almanya'da yaşayan Türkler ve müslümanlar o şirketin ürünlerini bojkot etmeli. Bmw yerine Toyota alın . Toyota gelir bir fabrika kurar orada
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  tepkimizi ve tavrımızı zamanında verirsek sonuç ta erken alınır BMV de ayağını denk alır
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  yalanı uyduran kim belli türk düşmanı
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu olayı birde tersten düşünün. Aynısı Türkiye de olsa, Almanca konuşarak ne dediklerini anlamadığınız iş arkadaşları ile çalışmak istermiydiniz. Bunun büyük bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle