Otomobil tasarımına 250 bin TL ödül

Otomotiv sektöründe katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilmesini amaçlayan “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması”na başvurular başladı.

Otomobil tasarımına 250 bin TL ödül
Otomobil tasarımına 250 bin TL ödül
GİRİŞ 04.03.2019 05:52 GÜNCELLEME 04.03.2019 05:55
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Ticaret Bakanlığı desteği ve TİM koordinatörlüğünde düzenlenecek yarışma, bu yıl 9-10 Mayıs tarihleri arasında Sabancı Üniversitesinde gerçekleştirilecek. Sürücüsüz, yapay zekaya sahip, birbiriyle bağlantılı ve elektrikli araçların kullanımının giderek yaygınlaştığı bir çağda Türkiye’nin sadece üretim değil, aynı zamanda Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Merkezi olma vizyonuyla düzenlenecek yarışmada, kazananlara toplam 250 bin TL ödül dağıtılacak. Yarışmaya başvurular 29 Mart tarihine kadar sürecek.

 

 

KAZANANLARIN PROJESİ GELİŞTİRİLECEK

Bu yıl Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışmasında kazananlara toplam 250 bin TL ödül dağıtılacak. Bu kapsamda yarışmanın birincisine 70 bin TL, ikinciye 60 bin TL, üçüncüye 50 bin, dördüncüye 40 bin TL ve beşinciye 30 bin TL ödül verilecek.

 

 

Dereceye girenler Ticaret Bakanlığı desteğiyle iki yıl süresince yurtdışında eğitim görmeye hak kazanacak. OİB, ayrıca nakdi ödüllere ek olarak dereceye giren projelerin İTÜ ARI Teknokent iş birliğinde kuluçka merkezinde geliştirilmesine de destek olacak.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 10
 • Mert 3 yıl önce Şikayet Et
  Böyle boş işlerle çizimlerle, resimlerle zamanı geçirirsiniz !
  Cevapla
 • efe 3 yıl önce Şikayet Et
  Tasarım ekipmanları 70 bin tlyi gecer zaten iyi bir bilgisayar 5 binden basliyor auto cad yıllık abonelik 10 bin catia 50 bin tlden basliyor
  Cevapla
 • ugur gurbetci 3 yıl önce Şikayet Et
  250 bin lira değil en az 1 miliyon olmalı !!! en önemli tasarımdır çoçuk işi değil..
  Cevapla
 • RUHİ 3 yıl önce Şikayet Et
  Çizin kardeşim çizin. Yıllardır çizdirmediler bize
  Cevapla
 • yerli milli 3 yıl önce Şikayet Et
  bu yılın ikinci yarısından itibaren İnşallah milli otolarımızın 2020 seri üretiminden önce milli otolarımızın ete kemiğe bürünüldüğü ilk prototip araçların yollara çıktığı dönem olacak İnşaallah yerli ve milli araçlarımız dünyada ilk 5 içerisinde en kısa zamanda yerini alır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle