İnşaat demirinden kendine taşıt yaptı!

Babasından kalma eski atölyeyi kullanan Günaydın arkadaşlarının yapamazsın demeleri nedeniyle inat etti ve istediği aracı üretti.

İnşaat demirinden kendine taşıt yaptı!
İnşaat demirinden kendine taşıt yaptı!
GİRİŞ 21.02.2019 10:55 GÜNCELLEME 21.02.2019 10:56
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Ürettiği araçla köy içerisinde gezen Günaydın’a kimi ‘Sen şaşırmışsın’ derken kimi de aracıla fotoğraf çekiyor. Tamamen hurdalardan üretilen aracına binerek gezen Günaydın araçta ön takım olmamasından dolayı hız yaptığı zaman aracın yolda durmamasından şikayetçi.

 

 

İnşaat demirleri kullanarak yaptığı aracın ön iki tekeri el arabası lastiği, arkada ki tek teker ise motosiklet lastiği olan Günaydın, hurdacıdan aldığı kolla beslemeli benzinli motoru da aracına takarak gitmesini sağladı.

 

 

GÖREN MANYAKSIN DİYOR

Herkesin kendisine ölmeye mi çalıştığını sorduğunu dile getiren genç kaşif Onur Günaydın “Onur Günaydın, bu iddia ile başladı yapamazsın dediler ben yaparım dedim. İmkan olursa daha güzel şeyler yaparız. Bu işlerden az çok anlıyoruz. Babamızın dükkânı boş duruyordu, dedik toplayalım malzemelerimizi yapalım, yaptık da. Görenler manyaksın sen diyor, fotoğrafını çekiyor, güzel olduğunu söylüyor. Asfaltta saatte 70- 80 km hizala ulaşabiliyor ama ön takım olmadığı için yolda tutamıyorsun. El yapımı olduğu için rot ayarı yok. Sağa sola yalpalayarak gidiyor sıkıntı oluyor” dedi.

"İPİ ÇEKİNCE BİNDİN BİNDİN, BİNEMEDİN..."

Köy içerisinde ürettiği aracı kullandığını dile getiren Günaydın “Şahsi arabam yanımda olmadığında bunu köy yollarında kullanıyorum. 8-12'lik inşaat demiri kullandık.  Onları parayla satın aldık, yarısını hurdadan topladık. Parça parça topladık mesela arka lastiği motosiklet lastiği,  ön tarafı el arabası lastiği, freni motosiklet lastiği böyle parça parça topladık yapmayı başardık. Motoru jeneratör motoru 7 beygirlik bir güç üretiyor. Normalde manüel çalışma sistemi olması lazım ama biz onu bulamadık ip bağladık ipi çektik mi gitmeye başlıyor, bindin bindin binemedin gitti” şeklinde konuştu.

Aracı daha da geliştirip klima takmayı hedeflediğini dile getiren Günaydın “Geliştirmeyi düşünüyoruz işim filan oluyor ama geliştirmeye başlarsak bir sonrakini klimalı yapacağız” ifadelerini kullandı.

SATIN ALMAK İSTEYEN BİLE VAR

Arkadaşı Onur Günaydın’ın araçtan önce 2 denemesi daha olduğunu dile getiren Ömer Burak Çelen isimli vatandaş ise “Arkadaşımla çocukluğumdan beri birlikteyiz, birlikte ilerlettik. Daha çok lastikler üzerinde durduk işte bu kadar çıkabildik. Geliştireceğiz ama bu imkânlarla bu kadar oluyor. İddia üzerine oldu, iddia üzerine olduğu için inat etti, inat üstüne de böyle bir şey çıktı. Sonra geliştirdi. Bundan önce iki tane daha yaptı. Çok büyük tepki veriyor. Çoğu kişi bunu nasıl yaptın dedi. Hatta satın almak isteyenler bile çıktı” şeklinde konuştu.

ETİKETLER
atv tşıt
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • musa 1 yıl önce Şikayet Et
  boş işlerle uğraşma kardeşim git işine bak
  Cevapla
 • Çiçek 1 yıl önce Şikayet Et
  Becerebilmek iyidir bunu yapamayan da var kardeşimin yolu acık olsun her yiğidin harcı değil hurdadan icad etmek
  Cevapla
 • ottomans 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen harcaniyorsun be guzel kardesim sende buyuk potansiyel var seni kutlarim cigerim.
  Cevapla
 • YUNUS 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen klimadan önce rot olayına çözüm bul sağa sola çarpacaksın!
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş helal sana sen daha iyilerini yaparsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle