Kardeşler el ele verdi lüks aracın benzerini yaptı

Irak'ın Süleymaniye kentinde yer alan Ranya ilçesindeki bir atölyede çalışan beş kardeşin çabasıyla dünyada önde gelen lüks arabaların benzeri yapıldı.

Kardeşler el ele verdi lüks aracın benzerini yaptı
Kardeşler el ele verdi lüks aracın benzerini yaptı
GİRİŞ 13.11.2018 15:52 GÜNCELLEME 13.11.2018 15:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ranya ilçesindeki beş kardeş, kendi atölyelerinde otomobil bakım ve onarım işinin yanı sıra Lamborghini ve arazi aracına benzer lüks araçların benzerini yapıyor.

 

 

Atölye sahibi Kemal Selim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında arabaların benzerini yapmaya başladıklarını belirterek, "Şu ana kadar 7 arabanın benzerini yaptık. En önemli işimiz 40 bin dolara mal olan Lamborghini tarzı bir araç oldu." dedi.

 

 

Benzerlerini yaptıkları arabaların motor, vites, tekerlek gibi bazı önemli parçalar hariç birtakım yedek parçayı kendi imkanlarıyla ürettiklerini dile getiren Selim, parçaları monte ederek orijinaline yakın lüks araba yaptıklarını söyledi.

Selim, yaklaşık 7 ay içerisinde aslına yakın bir araç yapabileceklerini vurgulayarak, "Yaptığımız arabaların tarzı birbirinden farklı. Daha çok Lamborghini ve arazi aracı türünde lüks arabalar yapıyoruz. Normal araçları 3 ay süreyle yapabiliriz. Lamborghini tarzına benzer arabaların tasarımı zor olduğu için bir yıl içerisinde tamamlayabiliriz." ifadelerini kullandı.

Normal şartlarda arabaların piyasadaki fiyatının yüzde 30'u kadar harcama yaptıklarını söyleyen Selim, "Arabalarımızı test etmeden kullanmıyor ve satışa çıkarmıyoruz. Araçların özellikleri genel olarak piyasadakilerin neredeyse aynı." diye konuştu.

Selim, yetkililerin destek olması halinde aslına yakın daha çok araç yapacaklarını belirterek, mali destek sağlandığı takdirde bölgede bir araba markasının ortaya çıkabileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR 4
 • enes demir 4 yıl önce Şikayet Et
  bu cocuklara turkiye hemen sahip çıkmalıdır.
  Cevapla
 • Mert 4 yıl önce Şikayet Et
  Yallah yallah.. Bizim hacı muratlarıda bir elden geçirseniz diyorum?? Onları Mercedese falan benzetebilirsiniz . Hacı Murat motorlu :-)
  Cevapla
 • Fikret 4 yıl önce Şikayet Et
  istek ve azim halel olsun
  Cevapla
 • Bilal 4 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun, cok büyük bir basari
  Cevapla