İkinci el araba fiyatlarında yaz artışı

İzmir Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir, yazın arabasız kalmamak için araba alındığını bu nedenle fiyatların arttığını söyledi.

İkinci el araba fiyatlarında yaz artışı
İkinci el araba fiyatlarında yaz artışı
GİRİŞ 17.07.2016 11:48 GÜNCELLEME 17.07.2016 11:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Her yıl yaz aylarında alışılan bir artış yaşandığını ifade eden İzmir Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir, “Örneğin 25 bin liraya aldığınız arabayı şimdi 27 bin liraya satıyorsunuz. Buna rağmen işler güzel. Sıfır arabalara çok zam geldi. İnsanlar ikinci ele rağbet göstermeye başladı. İnsanlar okullar kapandıktan sonra yazlıklara gittikleri için 3-4 ay arabasız kalmasınlar diye talep artıyor. Şuanda fiyat artışının tam ayındayız. Bu dönem, okullar kapandıktan 15 gün sonra başlıyor, iki ay sürüyor. Sonra fiyatlar yeniden yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Okullar kapanmadan bir ay önce araba alınırsa vatandaşlar daha uygun fiyata araba bulabilirler” diye konuştu.

“Yüzde 5 civarında artış var”

Galerici Samet Acar ise şunları söyledi, “Okullar kapanınca araba fiyatlarında yüzde 5 civarında artış oldu. Okullar kapanıyor, yaz gelince insanlar tatile gidiyor. Arabaları olsun istiyor. Haliyle araba kalmıyor ve fiyat artıyor"

Müşteriler pazarlık yaptı

İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Otokent’e gelen müşteriler de, araba almak için pazarlık yaptı. Kazım Kıvrak isimli müşteri, “Yaz geldiği için fiyatlar yüksek geldi. Tatile çıkacağım için araba almak istiyordum ancak bu fiyatlarla bütçemi zorlamam gerekiyor. Biraz daha düşüneceğim. Kışa göre fiyatlar yüksek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ikinci el otomobil
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • sinan şimşek 4 yıl önce Şikayet Et
    Yaz kış hiç alakası yok bir yıl önce 16 bin tl ye sattığımız araba şimdi 24 bin tl hep galericilerin işi ama kendi ayaklarına sıktılar haberleri yok :)
    Cevapla