Alman devi Mercedes'i sarsan gelişme!

Volkswagenin ardından Mercedes Benz firmasının da emisyon değerlerinde oynama yaptığı öne sürüldü.

Alman devi Mercedes'i sarsan gelişme!
Alman devi Mercedes'i sarsan gelişme!
GİRİŞ 13.07.2017 03:11 GÜNCELLEME 13.07.2017 04:07
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Stuttgart Mahkemesi Araştırma Komisyonu, Mercedes Benz 2008 ile 2016 yılları arasında emisyon değeri müsaade edilen değerlerin üzerinde olan bir milyondan fazla otomobili ABD ve Avrupa'da sattı.

MERCEDES'TE ARAMA YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz mayıs ayında Mercedese yönelik gerçekleştirilen aramaların söz konusu komisyonun raporu doğrultusunda yapıldığına dikkat çekilen haberde, emisyon değerleriyle oynandığı iddia edilen araçlarda OM 642 ve OM 651 motorlarının takılı olduğu bilgisi yer aldı.

İddiaya göre, OM 642 ve OM 651 motorlarındaki bir parça, otomobillerin emisyon değerini test esnasında normale oranla düşük gösteriyor.

SAVCILIK SORUŞTURMA YÜRÜTÜYOR

Savcılığın iki firma görevlisi hakkında piyasayı yanıltma iddiasıyla soruşturma yürüttüğü kaydedilirken, iddialar hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Mercedes, basına resmi makamlarla işbirliği halinde oldukları bilgisini paylaşmakla yetindi.

Alman Motorlu Taşıtlar Dairesinin geçen yıl yaptığı ölçümlerin ardından Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Mercedes ile Nitrik oksit değeri yüksek 247 bin otomobilin geri çağrılması konusunda anlaşmıştı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  işte her zaman dürüst diye lanse edilen gayri müslimler' in gerçekte nasıl oldukları avrupa hayranları böyle uyutuluyorsunuz. AKILLI OLMAK LAZIM
  Cevapla
 • tamer danacı 2 yıl önce Şikayet Et
  Mercedesin beti Benz'i atmıştır şimdi
  Cevapla
 • cemal 2 yıl önce Şikayet Et
  Tabi cinde uzag dgu ülkelerinde parcalari getir araba üret olacagi budur milyar euro hersene kar ucuz iscilikte!
  Cevapla