2 fabrikayı yeniden kapattı

Salgın nedeniyle üretim faaliyetlerine 1 aydan fazla ara veren ve önceki hafta fabrikalarının kapılarını yeniden açan Ford, ABD'deki iki tesisinin kapılarını geçici olarak kapattığını duyurdu. Ford'un kapanan Dearborn fabrikasında ABD'nin en çok satılan aracı F-150 pickup üretilirken, üretime ara verilen diğer bir tesis olan Chicago fabrikasındaki bantlardan ise Ford Explorer ve Lincoln Aviator SUV modelleri iniyor

2 fabrikayı yeniden kapattı
2 fabrikayı yeniden kapattı
GİRİŞ 22.05.2020 09:42 GÜNCELLEME 22.05.2020 09:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'li otomotiv üreticisi Ford, kendi ülkesindeki 2 fabrikasında üretime yeniden ara verdiğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, Dearborn fabrikasının bir işçide koronavirüse rastlanılması sonucu kapatıldığı, Chicago tesisinin ise parça tedarik sorunları nedeniyle üretime ara verdiği bildirildi.

 

 

Ford'un Dearborn fabrikasında ABD'nin en çok satılan aracı F-150 pickup üretiliyor. Chicago fabrikasındaki bantlardan ise Ford Explorer ve Lincoln Aviator SUV modelleri iniyor.

Ford'un dahil olduğu otomotiv markaları, koronavirüs salgını nedeniyle 1 aydan fazladır üretim faaliyetlerine ara vermişti. Avrupa'daki tesisler Mayıs ayının ilk haftasında açılmaya başlarken, salgının daha etkili olduğu ABD'de otomotiv üretimi kısıtlı olarak geçtiğimiz hafta başlamıştı.

 

 

Ford'un aksine ülkenin diğer büyük otomotiv üreticilerinden General Motors ve Fiat Chrysler Automobiles, fabrikalarında üretimi engelleyecek bir durum yaşanmadığını belirtiyor.

ETİKETLER
corona virüs
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • cor 9 ay önce Şikayet Et
    bana mı sattın ford, 97 model ka ya biniyorum, yaşlı 2 gün dinlenip 1 gün çalışması lazım sağolun ,buna da şükür:)
    Cevapla