Pirelli'den daha güvenli kış lastiği

Türk Pirelli'nin İzmit'teki tesislerinde üretilen 01 Serisi Ağır Vasıta ailesinin üyeleri FW:01 ve TW:01 kış lastiklerini tüketicilerin kullanıma sundu.

Pirelli'den daha güvenli kış lastiği
Pirelli'den daha güvenli kış lastiği
GİRİŞ 02.11.2012 10:20 GÜNCELLEME 02.11.2012 10:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

W:01 Serisi yapısında barındırdığı üstün teknolojiyle kış aylarında da yüksek performans ve güvenlik bekleyen ağır vasıta sürücüleri için daha güvenli bir tercih iddiasıyla yollara çıkıyor.

W:01 Serisi; daha uzun ömür, daha fazla kaplanabilirlik, karlı yüzeyde daha fazla çekiş ve ıslak zeminde daha iyi yol tutuş özellikleri ile dikkat çekiyor.

Tüm 01 Serisi lastiklerinde olduğu gibi FW:01 ve TW:01 ağır vasıta kış lastikleri de bünyesinde barındırdığı Pirelli patentli RSR (Rotated Shoulder Rib) teknolojisi ile artırılmış yol tutuş ve lastik blokları arasına optimum miktarda kar toplama özelliğine sahip olmakta ve bu sayede karlı zeminde en iyi şekilde tutunmaktadır.

W:01 kış lastikleri +4 derecenin altındaki hava koşullarında M+S lastikleri ile karşılaştırıldığında %13 daha iyi direksiyon hakimiyeti sağlarken, karla kaplı yolda %23 daha düşük fren mesafesi sunuyor ve virajlarda daha iyi yol tutuş imkanı sağlıyor. 315/80R 22.5", 295/80R 22.5", 315/60R 22.5",315/70R 22.5", 385/65R22.5", 385/55R 22.5" ve 17,5" jant ölçülerinde ilk kez Pirelli tarafından pazara sunulan W:01 ağır vasıta kış lastikleri taban desenlerindeki blokların geometrisi ve yüksek dolu/boş oranıyla özellikle şehirlerarası çalışan uzun yol otobüsleri için ideal bir çözüm sunacağı ifade ediliyor.

W:01 serisinin tüketiciler tarafından oldukça beğeni topladığını dile getiren Türk Pirelli Ağırvasıta Lastikleri Koordinatörü Oktay Ginalli; "Düşük hava sıcaklıklarında yol güvenliğinin garantiye almanın bir şartıda kış lastikleri kullanımıdır. Kış lastiklerinin yük ve yolcu taşıyan araçlarda zorunlu olması ile ilgili çalışmalar bilincin artmasına önemli oranda katkıda sağlayacağına inanıyoruz. İzmit'te ürettiğimiz ve sürücülere soğuk hava koşullarında daha iyi yol tutuş ve düşük fren mesafesi sağlayan W:01 en ağır kış şartlarında bile optimum yol güvenli sağlıyor. Tüketicilerimizin kış lastiklerini zamanında takmalarını, lastik hava basınçlarını kontrol etmelerini ve ağırlığı dengeli şekilde yerleştirmelerini öneriyoruz" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

W:01 Serisi bünyesinde barındırdığı özelliklerle birçok avantajı da beraberinde getiriyor; kendi kendini temizleme özelliği, çekiş gücünü arttırmak için tasarlanan merdivenli blok duvarı yapısı, ısı üretimini engellemek amacıyla tabanda yüksek miktarda silika içerikli karışımların kullanılmış olması, lastikte düzenli aşınma sağlayarak lastik ömrünü uzatan 3SB (Üç Sandviç Kuşağı) teknolojisi, yol tutuşu güçlendiren DLTC (Çift Katlı Taban Karışımı) katmanı, kaplanabilirlik, topuk ısıl kararlılığı ve dayanıklılığı sağlayan Altıgen Topuk Teli ve paslanmaya karşı dayanıklılık için FRC (Lastikle Bütünleşmiş Kuşak Teli) teknolojisi gibi özellikler W:01 Serisi'nde öne çıkan teknolojiler. Darbelere karşı dayanıklı ve daha fazla yük kapasitesine sahip olacak şekilde tasarlanan W:01 Serisi'nin yanaklarında, 01 Serisi'ndeki tüm lastiklerin yanaklarında olduğu gibi ECOIMPACT işaretleri bulunmaktadır.

Bu işaretler W:01 kış lastiklerinin; kritik kış koşullarında güvenlik ve km performansı, yüksek kaplanabilirlik, azaltılmış yakıt tüketimi ve düşük CO2 emisyonları, yüksek akustik konfor iddiasının bir yansıması olarak gösterilmektedir.

W:01 ağır vasıta lastiklerinin üretiminde en gelişmiş teknoloji olan SATT teknolojisi kullanılıyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yüksel pınar 7 yıl önce Şikayet Et
    tavsiye ederim. pirelli özellikle son yıllarda çok güzel, performansı yüksek kamyon ve otobüs lastikleri üretiyor. her yıl dahada iyisini üretiyor. işin güzel tarafı bu lastiklerin çoğu türkmalı dışarıyada satılıyor. tavsiye ederim. birde harbiden yakışıklı lastik.
    Cevapla