Dünyanın en pahalı arabası geliyor

Dünyanın en pahalı otomobili, 29 Ocak'ta Katar'ın başkenti Doha'da başlayacak Katar Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak.

 • GİRİŞ28.01.2013 15:45
 • GÜNCELLEME28.01.2013 16:12
Dünyanın en pahalı arabası geliyor

3,5 milyon dolar fiyat biçilen Lübnan yapımı LykanHypersport, şimdiye kadar üretilen en lüks, en özel ve teknolojik açıdan en ileri araba olarak kabul ediliyor.

Merkezi Beyrut'ta bulunan W Motors tarafından üretilen aracın, sadece 2,7 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiği belirtildi.

LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilmiş otomobilin kontrol paneli ise, 3 boyutlu holografik ve interaktif olarak tasarlanmış.

750 beygir güce sahip otomobil, aynı zamanda en son teknoloji ürünü donanımlarlA donatılmış.  

Daha önce Aston Martin ve Land Rover için çalıştıktan sonra 2006'da W Motors'u kuran tasarımcı Ralph Debbas'ın imzasını taşıyan otomobilin dizaynının 6 yıl sürdüğü kaydedildi.    

Şimdilik beyaz, kırmızı, siyah ve mavi olarak sadece 7 tane üretilen süper arabaya sahip olmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

Yorumlar6

 • Şikayetname 5 yıl önce Şikayet Et
  ariel atom. pek şaşırmadım ariel atom v8 bundan daha hızlı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • fatih ören 5 yıl önce Şikayet Et
  dünyanın en çabuk hızlanan........... 0 dan 100 km hıza en çabuk ulaşan varlık, çita (0 - 100 km= 2.2 sn). henüz bu hıza ulaşılamamış demekki.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Ahmet Gül 5 yıl önce Şikayet Et
  bu lüx aracı lübnanmı yapıyor.?. bizim mühendisler ne yapıyor peki.?
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • ismail 5 yıl önce Şikayet Et
  yakıtı nasıl . yakıtı nasıl acaba..? alsak tüp taktırabilirmiyiz ?
  Cevapla Toplam 33 beğeni
 • murat sungur 5 yıl önce Şikayet Et
  arap kardeşleri tebrikler. paralarını çarçur etmeden teknoloji ve sanayiye çevirmeleri gerekiyordu.iyi bir başlangıç. ALLAH vereceğini vermiş.çöl ortasında altın ve gümüş türünden olmayan bir hazine ile(petrol) kuvvet vermiş.fakat müslüman milletleri tembellikten sıyrılmayı öğrenmesi gerekiyor.nüfus artışı şehirleşme ve ardından sanayileşme gelecektir.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber