Mercedes Benz S Serisi yenilendi! İşte fiyatı...

Mercedes-Benz’in amiral gemisi olarak adlandırılan S-Serisi, yüksek verimlili vadeden yenilenen motor ailesi ile yollara çıkıyor.

Mercedes Benz S Serisi yenilendi! İşte fiyatı...
Mercedes Benz S Serisi yenilendi! İşte fiyatı...
GİRİŞ 25.09.2017 10:03 GÜNCELLEME 02.10.2017 16:33

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi’nde yeni motorlar kullanılmaya başlanıyor. Bunlar; sıralı altı silindirli dizel ve benzinli motorların yanı sıra yeni V8 silindirli çift turbo beslemeli benzinli motor.

Ayrıca geliştirilen Intelligent Drive donanımı ile otonom sürüşe giden yolda önemli bir adım daha atıyor. Sürücüyü mesafe takibi ve direksiyon yönlendirmesinde destekleyen Aktif Takip Yardımcısı DISTRONIC ve Aktif Direksiyon Yardımcısı, viraj veya kavşak öncesinde seyir hızını otomatik olarak ayarlıyor.

Yoldaki bozuklukları gösteren teknoloji

Yol bozukluklarını önceden tespit eden ROAD SURFACE SCAN ve virajda eğimi dengeleyen CURVE gibi özellikler yeni Mercedes-Benz S-Serisi’ndeki diğer önemli özellikler olarak öne çıkıyor.

'En çok satan lüks sedan'

Öte yandan Mercedes-Benz, S Serisi'nin, 2016 yılında tüm dünyada lüks sedan pazarının en çok satan modeli olduğunu açıkladı. 2013 yılından günümüze kadar sedan gövde tipi 300.000 adetlik satış performansına imza atarken, Mercedes-Benz S-Serisi'nin halen altı farklı gövde tipi bulunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi, Eylül ayından itibaren 853.300 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Teknik özellikler

YAZDIR