Peugeot pikap pazarına geri dönüyor

Peugeot, yeni pikap modelini tanıtıyor. Marka, Afrika kıtasında satışa sunulması planlanan Yeni Peugeot pikap ile bu pazara geri dönüyor.

Peugeot pikap pazarına geri dönüyor
Peugeot pikap pazarına geri dönüyor
GİRİŞ 23.06.2017 15:57 GÜNCELLEME 23.06.2017 15:57

Şirket açıklamasına göre iş amaçlı ve özel amaçlı kullanımları aynı potada eriten, kullanımı ve bakımı kolay ve her durumda güvenilir bir araç arayan kullanıcılara hitap eden yeni Peugeot pikabın, eylül ayında Afrika kıtasında satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Peugeot pikap, 5,08 metre uzunluğu ile çift kabinli kompakt pikap pazarında yer alıyor. Bu yüzde 10 pazar payı ve Kuzey Afrika ve Batı Sahra Altı Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere yılda 56 bin adet satış hacmi anlamına geliyor.

Peugeot yeni pikap modeliyle pikap pazarına dönüş yaparken, bu hamle markanın uluslararası büyüme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Markanın, özellikle Afrika kıtası olmak üzere pikap pazarında geçmişi uzun yıllara dayanıyor.

1956'daki Peugeot 403 camionnette-bachee, 1967 Peugeot 404 camionnette-bachee ve 2005 yılına kadar başarıyla üretilen ve bu tarihteki Nijerya'daki üretimi sona eren Peugeot 504 Pick-up markanın pikap geçmişini gözle önüne seriyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL