İki yerli firma elektrikli otobüs için anlaştı!

Karsan ile Bozankaya Otomotiv, üretim için işbirliği sözleşmesi yaptı. Anlaşma sonucu yılda 300 elektrikli otobüs üretimi hedefleniyor

 • GİRİŞ27.03.2017 11:09
 • GÜNCELLEME27.03.2017 11:13
İki yerli firma elektrikli otobüs için anlaştı!

Karsan, Bozankaya Otomotiv ile toplu taşıma aracı üretimi ve satışlarında üç yıl iş birliği için sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında yılda 300 adet elektrikli otobüs üretilmesi hedefleniyor.

Karsan'ın Cuma akşamı KAP'a yaptığı açıklamaya göre şirket, Bozankaya'nın haklarına sahip olduğu elektrikli otobüslerin üretimini Bozankaya adına yerine getirecek.

Karsan CEO’su Okan Baş, “Şehirlere yönelik geliştirdiğimiz çözümlerle geçtiğimiz yıl dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından biri olan IAA Hannover Fuarı’nda seri üretime hazır hale getirdiğimiz, Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli minibüs konseptiyle büyük ilgi görmüştük. Bu alandaki yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürmek amacıyla Bozankaya’nın elektrikli otobüsü E-Karat’ı üretim tesislerimizde üretmek için yeni bir iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Business HT

Etiketler

Yorumlar2

 • kenan 10 ay önce Şikayet Et
  kılması olacak acaba ?
  Cevapla
 • iettsoforu 10 ay önce Şikayet Et
  sakin ha karsan dan arac alinmasin ieet sofirlerine sorabilirsiniz. test edilmeden iett ye satilan gazli araclarin hali ortada ... bide elektiriklisiyle ugrasmayalim ha baska bir firma yapsa ozaman baska ama karsan kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  Cevapla
Sonraki Haber