TIR'ın mükemmel fren sistemi İZLE

TIR'ların fren sisteminin test edildiği trafiğe kapalı alanda, otomobile hızla yaklaşan TIR'ın fren asistanı işte böyle devreye giriyor..

TIR'ın mükemmel fren sistemi İZLE
Eklenme: 21 Ocak 2013, 11:10 / Güncelleme: 21 Ocak 2013, 16:37 / 11 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Bazı otomotiv firmaları tarafından kullanılan ve ‘acil fren destek sistemi' olarak adlandırılan Emergency Brake Assist (EBA), ağır vasıtalarda da güven veriyor.

Sosyal medyada EBA'nın TIR'lar üzerindeki deneme görüntüleri büyük ilgi görüyor. Hızla seyreden TIR, önünde duran otomobili son anda fark edip kısa mesafede durabiliyor. Sistem, acil durumlarda sürücünün fark edemediği bir tehlike sezdiğinde devreye giriyor ve aracı yavaşlatıyor. Ayrıca, ani gelişen durumlarda sürücünün frene düşük basınçla bastığını fark eden sistem devreye giriyor ve yeterli basınç sağlayarak fren sistemini devreye sokuyor.

ETİKETLER
VOLVO tır
SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 11 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

Ahmet KOSE

25.01.2013 09:49

tır boş diyen arkadaşlar..... haberde veya video'da tır'ın boş yada dolu olduğuna dair en ufak bir emare göremedim, merak ettim, boş olduğunu nerden anladınız ?

CENGAVER

22.01.2013 10:32

bu insanlara da bir türlü yaranılamıyor !. eğer bunu fransızın renosu menosu yapsaydı ooo ne muhteşem diye çoğunun ağzı ayrılırdı ! dostunu düşmanını seçemeyenden daha ahmak kim vardır !

METİN AKARSU

22.01.2013 08:39

sağlam marka.... internette bir videosunu izledim volvo binek aracı idi tamamen volvo ile alakasız kişilerin test yaptığı bir video 6 - 7 defa şiddetli kaza yaptıktan sonr volvo anca ilk çarptığı aracın haline geldi

emrah

22.01.2013 00:59

fren sisteminin çok iyi olması iyi değil. bu arabanın fren sistemi bu kadar iyiyse vay halimize...çünkü bunu gören şöför nasıl olsa durur diye, yollarda daha hızlı gidecek..unutulmamalıdır ki fren sistemi ne kadar iyi olursa olsun, belli hızdan sonra herşey olabilir, fren patlar, araba kayar...vs... önemli olan arabayı iyi kullanmak..

YoldanGecenBiri

22.01.2013 00:31

boş tır'la reklam yapmak iyi de.... boşken 30 metrede durabiliyorsa doluyken kaç metrede durabilir? tırları doluyken test etmek gerek boşken değil..